Malakit Taşı Faydaları

Malakit Taşı Nedir? Özellikleri ve Burçları Nelerdir? - YouTubeMalakit, bakır yataklarında oluşan bir çeşit mineraldir. Azurit, Kuprit ve Bakırla birlikte bulunur. Böbreğe benzer görünümlüdür. Gevrek yapılıdır, kolay kırılır.Rengi parlak (ışıltılı) yeşil veya siyahımsı koyu yeşildir. Ancak yüzeyinde helezonik biçimde değişik tonlamaları vardır.Helezonlar oluşturan bantlar arasındaki çizgi rengi soluk yeşildir.Rengi ve bantlı hali temel ayırıcı özelliğidir. Bantları veya ayırıcı çizgileri saf beyaz veya saf siyah olanlar sahte olarak kabul edilmektedir.

Diğer adlan: Malachite, BAKIR TAŞI, TAVUSKUŞU TAŞI
Bünyesindeki başlıca mineraller: BAKIR, KARBON, HİDROJEN, OKSİJEN, DONMUŞ
SU (Cu2 C 0 3 (OH)2+ Su (% 8)) + (Eser miktarda) Demir, Kalsiyum, Çinko, Kobalt, Nikel
Kimyasal grubu: KARBONATLAR
Bağlı olduğu grup: –
Kristal sistemi: MONOKLİNİK
Sertlik derecesi: 3,5 – 4
Özgül ağırlığı: 3,9 – 4
Çizgi rengi: SOLUK YEŞİL
Parlaklığı: MAT, CAMSI, İPEĞİMSİ veya YABANIL PIRILTILI (ELMASIMSI)
Işığı geçirgenlik: YARISAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: UNEVEN, KONKOİDAL BENZERİ
Sembolize ettiği hususlar: BEDENSEL-RUHSAL TEMİZLENME, DÖNÜŞÜM , TİCARİ BAŞARI
Özdeşleştiği hayvan: TAVUSKUŞU
Özdeşleştiği gezegen: VENÜS
Özdeşleştiği çakra: ALIN (ÜÇÜNCÜ GÖZ), KALP, BOĞAZ + TÜM ÇAKRALAR
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Zaire, Namibya, Rusya, İngiltere, USA
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak BOĞA, BAŞAK, TERAZİ,
AKREP ve OĞLAK burçların da daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Nabız atışına bezer şekilde elektromanyetik enerji yayar. Ruhsal ve fiziksel olumlu enerji oluşturur. Akıl ve beden İkilisi için canlandırıcı, hayat vericidir.Sakin ve dengeli oluş sağlar. Stres ve gerilimi azaltır.Hafızayı kuvvetlendirir. İnsanlarla konuşurken isimlerini unutmayla ilgili hafıza zayıflığını tedavi eder.Yüksek tansiyon hastaları için yararlıdır.Kalbi güçlendirir ve kan dolaşım sistemini korur. Kan dolaşım sistemini sağlıklı tutar, hastalıklarım iyileştirir. Hemoglobin ve diğer kırmızı kan hücrelerinin dengeli çoğalmasına yardım eder.

Gözdeki optik (görmeyi sağlayan) sinirleri güçlendirir, harekete geçirir, iyileştirir. Göz iltihabını giderebilir. Görme problemlerinin tedavisine yardım eder.Kas kramplarını giderir. Şişlikleri iyileştirir. Dokuları yeniler. Kasları güçlendirir.Yaraların hızlı iyileşmesine yardım eder. Kas ve kas/iskelet hastalıklarının tedavisinde yararlıdır. Fiziksel darbe sonucu meydana gelen yaralanmaların tedavisine yardım eder. Kas yırtıklarını onarır.Fiziksel ağrıları, özellikle diş ağrısını, doğum sancılarını, romatizmal ağrıları,eklem yangısını hafifletir veya ortadan kaldırır.

Kaşıntılı deri hastalıklarında kullanılabilir. Kaşıntıyı giderir.Kısırlık tedavisine yardım eder.Sindirim sistemini temizler. Yolculukta meydana gelen mide bulantısını giderir. Bağırsak problemlerini hafifletir. Bağırsakların fonksiyonel çalışması için uyarır.

Böbrek sağlığını korur. Böbrek taşlarının oluşumunu engeller. İdrar söktürücü özelliktedir.Yeni annelerin fiziksel ve psikolojik sağlığını korur. Emzirme sütünü artırır.Doğum sancılarını hafifletir veya ortadan kaldırır. Bu nedenle “Ebe Taşı” diye de adlandırılmıştır.Kemik kırıklarının kaynamasına yardım eder. Sırt ağrılarının giderimine yardım eder. Bel fıtığı tedavisinde yararlı olabilir. İskelet hastalıklarının tedavisinde yararlıdır.Aurayı temizler ve güçlendirir.Duyguları belirginleştirdiğinden dolayı, aşırı duygusal kişilerin hassas oldukları dönemlerde bu taşı kullanmaması tavsiye edilir.Gerilimli ruh halini ortadan kaldırır. Anksiyete tedavisine yardım eder. Psişik saldırılardan korur.

Tiroid ve Paratiroid bezini sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder.Beynin koordinasyon yeteneğini geliştir, sağlıklı hale getirir.Baş dönmesi (Vertigo) rahatsızlığını gidermekte yararlıdır.Bakteriyel ve viral iltihapların tedavisine yardım eder.Bağışıklık sistemini güçlendirir. İmmün sistem hastalıklarının tedavisine yardım eder.

Takip edilen ,,,,,,,