Magnezit Taşı Faydaları

MAGNEZİT (MANYEZİT) - Hasan KocabaşAdını, bünyesindeki magnezyum elementinden alır. Bünyesindeki kobalt, taşa morumsu kırmızı veya et rengi verebilir.Bunların dışında beyaz, renksiz veya sarımtırak olabilir.Magmatik ve tortul kayaların ilk minerallerindendir. Nadiren hidrotermal cevherlerin damarlarında ve okyanus tuzunda da bulunur. Serpantinit ve peridotitlerin değişimi sonucu oluşur.Hayvan yemlerinde ve toprak gübrelerinde ek materyal olarak kullanılmaktadır. Arıtılmasıyla elde edilen Magnezyum Oksit, tıbbi ilaç yapımında da kullanılmaktadır.

Diğer adları: –
Bünyesindeki başlıca mineraller: MAGNEZYUM, KARBON, OKSİJEN; eser miktarda ve değişken Demir, Manganez, Kalsiyum, Kobalt, Organik materyal
Kimyasal grubu: KARBONAT
Bağlı olduğu grup: KALSİT GRUP
Kristal sistemi: TRİGONAL
Sertlik derecesi: 3,5 – 4,5
Özgül ağırlığı: 2,98 – 3,02
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: UNEVEN, KONKOİDAL BENZERİ
Sembolize ettiği hususlar: KORUMA, ŞİFA, GÜÇ
Özdeşleştiği sayı: 3
Özdeşleştiği unsur: SU
Özdeşleştiği çakra: KALP, ALIN, TAÇ
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Türkiye, Suudi Arabistan, Afganistan, Pakistan, Etyopya,
Çin, Hindistan, Japonya, Fransa, İspanya, ABD
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOÇ ve ASLAN burçlarında
daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Gevşemek için egzersiz yapanlarda huzur verir.Beyin sağlığı bakımından önemlidir. Hafıza gücünü canlandırır.
Duygusal denge sağlar. Duygusal stresi giderip sakinleştirir.Vücuttaki zararlı parçacıkların, kimyasalların temizlenmesine yardım eder.Kasları gevşetir, kas spazmlarını giderir.

Regl sırasında kadın genital organlarındaki ağrıyı, mide, bağırsak ve damar kramplarım giderir.Epilepsiyi önler. Tedavisine yardım eder.Baş ağrısını, özellikle migren ağrılarını hafifletir.Yağ metabolizmasını hızlandırır. Bu suretle fazla kiloları vermeyi kolaylaştırır, damar sertliğini, kötü kolesterolün yükselmesini ve göğüs anjinini önler.Kalbi korur, kalp hastalıklarının oluşmasını önler.

Vücut ısısını dengeler, yüksek ateşi düşürür, ateş nedeniyle oluşan titremeleri ortadan kaldırır.Anksiyete tedavisinde yararlıdır.Miyomların ve benzeri oluşumların temizlenmesine yardım eder.Psişik saldırılara karşı korur.Radyasyona karşı koruma sağlar.

 

Takip edilen ,,,,,,,