Lepidolit Taşı Faydaları

Lityumlu mineral cevheridir. Genel olarak lila (açık mor, lavanta çiçeği, erguvan renklidir.Beyazımsı gri beyaz ve yeşilimsi renklerde de bulunabilir.İnce dilimlerin birleşimi halindedir. Levhalarının (yapraklarının) esnek ve elastiki olması ayırıcı özelliklerindendir. Kavisli pulcukların birleşimi şeklinde de bulunur.Ayırıcı özelliklerinden biri de elektriksel yapısıdır. Karanlıkta şiddetli darbeler aldığında çevresine alev benzeri enerji yayılır.Granitli pegmatitler arasında oluşur.Turmalin ve Muskovit mineraliyle yan yana oluşur.

Diğer adları: LİTYUM MİKA, LAVENDERİN, RÜYA TAŞI, BARIŞ TAŞI
Bünyesindeki başlıca mineraller: POTASYUM, LİTYUM, HİDROJEN, SİLİSYUM,
OKSİJEN, ALÜMİNYUM, DONMUŞ SU, FLORİN (K(Li, Al)3(Si, Al)4O ]0(F,OH)2) +
(Eser miktarda)Manganez
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu grup: MİKA
Kristal sistemi: MONOKLİNİK
Sertlik derecesi: 2,5 – 4
Özgül ağırlığı: 2,84 – 2,90
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI, İNCİMSİ
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM
Kırılma şekli: KIYMIKSI, KONKOİDAL, UNEVEN
Sembolize ettiği hususlar: AKIL, ZİHİN , AŞK, GÜÇ
Özdeşleştiği gezegen: JÜPİTER, NEPTÜN
Özdeşleştiği sayı: 8
Özdeşleştiği çakra: ALIN (ÜÇÜNCÜ GÖZ), KALP, TEPE (TAÇ)
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Brezilya, Rusya, USA, Afganistan, Pakistan
İlişkili burçlar:Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak TERAZİ, YAY ve BALIK burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Genel sağlık için yararlıdır. Bedendeki enerji tıkanıklıklarını dağıtır.Rahatlatıcı ve stres gidericidir. Aşırıya kaçan elektriksel enerjiyi bedenden boşaltır. Elde tutulması dahi yararlıdır.Zihnin bir konuda yoğunlaşmasına yardım eder.
Kalp problemlerinin ortadan kalkmasına yardım eder.Yastığın, altına konulursa dinlendirici uyku uyumaya yardım eder, karabasan görmeyi engeller.Kas spazmlarını ve ağrılarını hafifletir. İskelet-Kas hastalıklarının tedavisine yardım eder.Deri / Cilt sağlığı için yararlıdır. Deride kırışıklık oluşturan kas çekilmelerini düzeltir, kasları sıkılaştırır, eşit düzeye getirir. Eski derinin atılmasını sağlar.

Beyin fonksiyonlarını geliştirerek doğru zamanda doğru yerde bulunmaya yönlendirir.Ruhsal gelişim sağlar. İçimize dönmemize ve içimizdeki asıl kişiliği bulmamıza, özümüzdeki maneviyatla tanışmamıza yardım eder.Sindirim problemlerinin ortadan kalkmasına ve mide hastalıklarının tedavisine yardım eder.Hamile sağlığı için yararlıdır. Doğumu kolaylaştırır.Aura alanındaki psişik olumsuzlukları temizler.Duygusal denge sağlar. Duygusal tıkanıklıkları temizler.

Endişe ve kuruntuyu giderir, dinginlik ve mutluluk verir. Melankoli, umutsuzluk ve bunalımları hafifletir. Evlilik, boşanma, şehir değiştirme gibi önemli değişim zamanlarında, yeni durumla uyum sağlamaya yardım eder.Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Anksiyete, Panik Atak, Depresyon, OKB,DEHB, MANİK Depresyon ve Şizofreni için yararlıdır. İyimserlik ve sabır verir.Sinir ağrılarını iyileştirmeye yardım eder.Bağımlılıklardan kurtulmaya yardım eder. Tiryakilik ve alkol bağımlılığından kurtulmaya yardım eder.Vücutta istenmeyen sıvı birikimlerini temizler. Bedendeki sıvılar 5 kategoridir: Kan, Su, İdrar, Lenf, Hormon… Mumsu kulak sıvısı ve meni de bu terim kapsamındadır.Bazı deri kanseri türleri başta olmak üzere kanser hastalığını iyileştirmeye yardım eder.Alerji giderimine yardım eder.Salgı bezlerinin (Hormonal / Endokrin Sistem) sağlıklı işlev yapmasını sağlar.Eklem problemlerini iyileştirmeye yardım eder.Menopoz yönünden belirtilerin giderimine yardım eder.

Takip edilen ,,,,,,,