Larimar Taşı Özellikleri

LARİMAR (ATLANTİS) - Hasan KocabaşRENK Mavi, mavi-yesil, gri veya beyazlı kırmızı
GÖRÜNÜM Yarı saydam, pürüzsüz, aralardan esas renginde renk helezonları ya da beyaz damarları olabilir. Genellikle küçükten orta boya, yuvarlanmış
NADİRLİK Kolay bulunur
KAYNAK Dominik Cumhuriyeti, Bahamalar

ÖZELLİKLER Yakın geçmişte keşfedilen eterik Larimar Tası yeni boyutlara acılan ruhani taşlardan” biridir. Dünyanın evrimini arttırır. Aşk ve barış yayar,huzuru  artırır. Fazla çaba göstermeden derin bir medidatif hal aşılar. Farkındalığı doğal yollardan artırarak ruhla bedeni yeni titreşimlerle uyumlu hale getirir. Ruhsal olarak ruhsal benliği kısıtlayan sahte sınırları yok eder, güçlendirir ve ruha gerçek yolunda ilerlemesi için rehberlik eder. Başka alemlere meleklere özgü temas ve iletişimler kurmayı kolaylaştırır, arayanlar için mükemmel bir taştır ve geçmiş hayatlara dair ilişkileri yada travmalarını iyileştirmeye yardımcıdır.

Psikolojik olarak  kendine konan engel ve kısıtlamaları ortadan kaldırır,kendini engelleme davranışlarını, özellikle eziyete yönelik eğilimleri yaşamın kontrolünü almaya yardım eder. Suçluluk duygusu ve korkuları yok etmede özellikle etkilidir. Stresli ve değişimin kaçınılmaz olduğu dönemleri soğukkanlılıkla geçirmeye imkân sağlar.

Zihinsel olarak mutluluk ve şeffaflık verir, yapıcı düşünceler getirir. Yaratıcılığı tetikler ve “akışa uyum sağlamayı” destekler.Duygusal olarak sükûnet ve denge verir. Aşırı duygulara karşı bir panzehirdir ve bipolar bozuklukları ortadan kaldırır. Kalp travmalarını iyileştirir, doğal bir oyunculuk ve neşeli, çocuksu bir enerji verir.

Dünyayı iyileştiren bir taş olarak Larimar, Toprak Ana’nın enerjisine bağlanarak kadınların, doğuştan gelen dişiliklerine yeniden uyum sağlamalasını ve doğayla bağlarını yeniden kurmalarına yardım eder. Toprağa bırakıldığında onun enerji dengesizliklerle jeopatik stresine karşı gelir.

İYİLEŞTİRME Kalp, üçüncü göz veya karın bölgesine konduğu veya bedenin üzerinde hafifçe dokunarak gezdirildiği zaman bağlı varlıkları yok eder. Üçüncü göz, kalp, taç ve boğaz çakralarını uyarır, kendi kendini iyileştirmeyi destekler. Kıkırdak ve boğaz hastalıklarına özellikle iyi gelir; göğüs, bas ve boyundaki enerji tıkanmalarını yok eder. Daralmış eklemler veya tıkanmış damarlar üzerine de konabilir. Ağrıyan yerin üzerine bırakıldığında ağrıyı alacaktır. Refleksoloji gereci olarak kullanılan Larimar rahatsızlıkların yerini işaret eder ve bedenin meridyenlerini temizler.

KONUM Uzun süre takın veya tutun, ayaklarda kullanın.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,