Larimar Taşı Faydaları

LARİMAR (ATLANTİS) - Hasan KocabaşBazalt kayalarda ikincil parçacıklar halinde bulunur. Volkanik olduğu da iddia edilmektedir.Taşa maviliği veren eser miktardaki bakır mineralidir.Taşı keşfeden Dominikli tüccar MiguelMendez, kızı Larissa’ nın ilk dört harfi ile renginden dolayı İspanyolca deniz anlamına gelen MAR kelimesini birleştirerek bu taşa isim vermiştir.Kayıp kıta Atlantis’in parçası olduğu iddiasıyla da ATLANTİS TAŞI olarak da adlandırılmıştır

Diğer adları: ATLANTİS TAŞI, YUNUS TAŞI, LORİMAR
Bünyesindeki başlıca mineraller: SODYUM, KALSİYUM, HİDROJEN, SİLİSYUM,
OKSİJEN (NaCa2(HSi30 9)) + (Eser miktarda)Potasyum , Demir, Magnezyum, Alüminyum , SU, Bakır
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu grup: PEKTOLİT
Kristal sistemi: TRİKLİNİK
Sertlik derecesi: 5 – 7
Özgül ağırlığı: 2,87
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI, İPEKSİ
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: KIYMIKSI
Sembolize ettiği hususlar: KİŞİSEL YETENEK, SEVGİ, SAĞLIK, İLETİŞİM
Özdeşleştiği gezegen- NEPTÜN
Özdeşleştiği unsur: SU, ATEŞ
Özdeşleştiği çakra: ALIN (ÜÇÜNCÜ GÖZ), BOĞAZ (GIRTLAK), KALP, TEPE (TAÇ)
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: FİLİPİN, DOMİNİK, İTALYA
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOVA, YENGEÇ, AKREP,
BALIK ve ASLAN burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Vücutta su enerjisini harekete geçirerek iyileşemeye yardım eder. Su ve ateş enerjilerini dengeler.Stresi giderir.
İletişim yeteneği sağlar, iletişim ve konuşma problemlerinin çözümünde kullanılır.Lenfatik sistemi sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder.Yüksek tansiyon tedavisine yardım eder.Pıhtıları temizleyerek, damar tıkanıklıklarının açılmasına yardım eder. Göğüs bölgesindeki enerji tıkanıklıklarını temizler, kalp hastalıklarının çözümüne yardım eder.Uyumak için yardımcıdır. Karabasan görmeyi engeller. Bunun için yastık altına veya yakınına konulabilir.

Sırt ağrılarında ve diğer ağrılarda yararlıdır.Ürtiker (kurdeşen), döküntü, egzama ve sedef hastalığı gibi stresin ağırlaştırdığı cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanılabilir.Kemikleri güçlendirir. Özellikle çocukların büyüme ve diş çıkarma evrelerinde çok yararlıdır.Depresyon ve stresten korunmak veya kurtulmak için kadınların hamilelik
ve doğum sonrasında kullanması yararlıdır. Anne ile bebeği arasında sevgi bağı oluşturur.Duygusal kısıtlamaların kaldırılmasına yardım ederek kişiyi rahatlatır.Kişiyi sevgi ve huzurla doldurur. Anksiyete tedavisinde kullanılır. Hayatımızın zorlu değişiklik zamanlarında, kriz anlarında kullanılmasında yarar vardır.Korkuları yatıştırır. Kişinin kendini kontrol etme yeteneğini geliştirir.

Manik Depresyon (Bipolar Bozukluk) tedavisine yardım eder.Hastane, doktor, iğne, ameliyat korkusunu giderir. Fobilerin gideriminde yararlıdır.Stres kaynaklı aşırı öfke veya korku gibi dengesizlikleri temizler. Çözülemeyen problemler için sabır ve rıza oluşturur.Tiroid bezini fonksiyonel hale getirir. Tiroid hormonlarının dengeli salgılanmasına yardım eder. Boyun ve boğaz problemlerinde yararlıdır.Ateşli hastalıklarda, yüksek ateşi düşürmek ve bedendeki enflamasyonu temizlemek için kullanılır.Timüs bezini düzene sokarak bağışıklık sistemini güçlendirir. Madde bağımlılıklarından ve bağımlılık şekline dönüşmüş bağlılıklardan kurtulmaya yardım eder.

Solunum yolları hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Göğüs bölgesindeki enerji tıkanıklıklarını temizler, akciğer hastalıklarının çözümüne yardım eder.Antioksidan özelliktedir. Toksin temizliği yapar.Kanser ve tümör tedavisine yardım eder.Sinüsleri temizler, sinüzit tedavisine yardım eder.Eklem ve kıkırdak doku problemlerinde yararlıdır.
Soğukalgınlığına karşı yararlıdır.Kadınlar için mükemmel bir taştır, cazibeyi, sezgisel yeteneği artırır ve erkeklerle iyi ilişkiler kurmayı sağlar.Siyatik ve Amfızem tedavisine yardım eder.Hipofiz bezinden growth hormon (büyüme hormonu) salgılanmasını sağlar, dengeler. Bu nedenle boyu kısa kalan çocukların kullanmasında yarar vardır.

Takip edilen ,,,,,,,