Labradorit Taşı Faydaları

Adını, ilk bulunduğu Kanada’daki Labrador yarımadasından alır. Aytaşı ile aynı ailedendir.Labradorit, güzelliğiyle büyüler.Genel anlamıyla donuk, koyu görünümlü bir mineraldir, ancak yanardönerlik özelliğine sahiptir. Hareket ettirilerek bakıldığında yüzeyi kızarır. Dilimler halinde renkler belirir, zira ışığı kırar.Işığın yansımasıyla mavi, mor, yeşil, arada bir portakal ve sarı renkler yanıp söner. Böylelikle kendini belli eder. Az bulunur bazı örneklerinde renkler eş zamanlı olarak belirir. Narin ve kırılgandır.

Diğer adları: SPEKTROLİT, SİYAH AYTAŞI
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: FELDSPAR – ANORTİT
Kristal sistemi: TRİKLİNİK
Sertlik derecesi: 6-6,5
Özgül ağırlığı: 2,70 – 2,74
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: DONUK, CAMSI, İNCİM Sİ
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: KONKOİDAL – UNEVEN
Sembolize ettiği hususlar: PSİŞİK AKIL, AY VE GÜNEŞ
Özdeşleştiği unsur: HAVA
Özdeşleştiği çakra: ALIN (ÜÇÜNCÜ GÖZ), TEPE (TAÇ)
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: KANADA, İSKANDİNAVYA, MADAGASKAR, HİNDİSTAN, RUSYA
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak YENGEÇ, ASLAN, AKREP,
YAY ve KOVA burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Beden sağlığını, enerji ve gücü yeniler, ıslah eder.Hafızayı güçlendirir. Geçmiş anıları hatırlamaya yardım eder.
Akıl, zekâ ve algılama yeteneğini yükseltir. Beyin gücünü harekete geçirir.Kan basıncını (yüksek tansiyonu) azaltır. Tansiyonu dengeleyebilir.Kalp ve kan dolaşım sistemi için yararlıdır. Kalp ritmi bozukluğunu tedavi edebilir. Kan basıncını azaltır.Gözün görme yeteneğini artırır. Görüş açısını genişletir, görüşü keskinleştirir, güçlendirir. İllüzyonu tedavi eder.Rüyaların hatırlanmasında yararı vardır. Rahatlamamıza ve uyumamıza yardım eder.

Kasılma nöbetlerinin tedavisine yardım eder. Kas sistemini harekete geçirir.Sedef (Psoriasis) hastalığının tedavisine yardım eder.Ruhsal yetenekleri geliştirir. Basiret ve feraset oluşturur.Hormonları, özellikle cinsel hormonları dengeler.Sindirim sistemi için yararlıdır. Metabolizmayı / Hücre emilimini dengeler.Mide hastalıklarının tedavisine yardım eder.İskelet sistemini sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder. Omurga deformasyonunun ıslahına ve omurların yeniden dengeye getirilmesine yardım eder.

Aurayı temizler, dengeler, güçlendirir, korur.Hayatımızdaki büyük değişimler ve dönüşümler sırasında bedeni ve ruhu buna hazırlayarak psikolojik yardımda bulunur. Zor zamanlarımızda sabır ve tahammül gücü verir.Endişeleri, korkuları, kuruntuları ve stresi azaltır. Anksiyete, depresyon ve umutsuzluğu ortadan kaldırmakta yararlıdır. Psişik saldırılara karşı korur.Genç erkekler ve kızlar başta olmak üzere kişilerin anti sosyalliğini, ihtiyatsız gözü karalığın, düşüncesiz hareket etmesini, dürtüsel davranmasını azaltır.Beyin sağlığı için yararlıdır. Beyin bölgesi hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.Bağışıklık sistemini yeniden oluşturur ve güçlendirir. Otoimmün hastalıklarda yararlıdır.Saman nezlesini (Alerjik Rinit) iyileştirmeye yardım eder.Bedeni toksinlerden temizler ve erken yaşlanmayı önler.

Grip tedavisinde yararlıdır. Nezleye iyi gelir.Eklem hastalıklarının tedavisi ve ağrılarının giderilmesi için yararlıdır.Baş, alın veya yanaklardaki üşümeye ve soğukalgınlığına karşı yararlıdır.Vücudun kendi kendini iyileştirme merkezini uyarır.Amfizem tedavisine yardım eder.

Takip edilen ,,,,,,,