Kyanit Taşı Faydaları

Kyanit Taşı Özellikleri ve Faydaları | Değerli TaşlarYunancada “Kyanos” mavi anlamındadır ve Kiyanitin ortak rengidir. Çoğunlukla mavi veya mavimsi yeşil renklileri değerli olarak kabul edilir. Bununla birlikte renk tayfında az miktarda da olsa gri, sarı, beyaz ve renksiz türleri de bulunmaktadır.Eski insanlar, pusulanın icat edilmediği zamanlarda yön tayininde kullanmışlardır. İnsan saçma asılan Kiyanitin dünyanın manyetik kuvvetini izlediğine inanılmıştır.Değişik yönlerden bakıldığında, belirgin bir biçimde renksiz, menekşe moru, mavi ve kobalt mavi renklerde görünebilir.

Diğer adları: Dişten, Kyanite
Bünyesindeki başlıca mineraller: ALÜMİNYUM, SİLÎSYUM, OKSİJEN (Al2S i0 5) +
(Eser miktarda) Demir, Titanyum, Krom
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: SİLİMANİT GRUP
Kristal sistemi: TRİKLİNİK
Sertlik derecesi: Uzunlamasına 4,5 – 5,0; yanlamasına 6,5 – 7,5
Özgül ağırlığı: 3,55 – 3,67
Çizgi rengi: BEYAZ, RENKSİZ
Parlaklığı: CAMSI, İNCİMSİ
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM
Kırılma şekli: KIYMIKSI, LİFSİ
Karıştırılabileceği taşlar: SAFİR, İYOLİT, TANZANİT
Özdeşleştiği sayı: 4
Özdeşleştiği unsur: TOPRAK
Özdeşleştiği çakra: TÜM ÇAKRALAR, ÖZELLİKLE ÜÇÜNCÜ GÖZ (ALIN), Mavi
renklileri BOĞAZ (GIRTLAK)
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: USA, Brezilya, İsviçre, Burma
İlişkili hurçlar:Tün burç insanları kullanabilir, Ancak KOÇ, BOGA ve TERAZİ
burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Limbik Sistemi, Hipotalamusu, Epifiz ve Hipofiz bezini uyarır.Fiziksel bedeni sağlıklı tutmaya ve tüm organlar arasında uyum ve fonksiyonel bütünlük sağlamaya yardım eder. Kötü sağlık koşullarını iyileştirmeye, form ­da kalmaya teşvik eder.Çok güçlü bir enerji yükselticidir. Vücut enerjisini dengelemekte ve tıkanıklıkları açmakta akupunktur etkisi gösterir.Bedende oluşan elektrik yükü bakımIndan topraklama sağlar. Sakinleştirir,sükûnet ve huzur verir.İletişim ve uyum yeteneğini geliştirir. Mavi Kiyanit, düzgün konuşmaya ve güzel ifade etmeye yardım eder.Sosyal Fobi hastalığının tedavisine yardım eder.Zihinsel tıkanıklıkları açmak maksadıyla kullanılmaktadır. Sorunlara zihinde çözüm bulmaya yardım eder. Unutulmuş çocukluk anılarım hatırlamak için veya “dilim in ucunda ama” deyip hatırlayamadığınız isim veya kelimeyi hatırlamak için Kiyanit taşım iki kaşın arasına dokundurmak yararlıdır.

Boyun çevresinde kullanılırsa, yabancı dil öğrenmeye yardım eder.Düşük kan basıncını (düşük tansiyonu) tedavi maksadıyla kullanılabilir.Anlaşmazlıkları ve kavgaları tatlıya bağlam akta yararlıdır. Yatak odasında bulundurulan Kiyanit, sükûnet ve barış oluşturur.Göz ve kulak hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.Kasların ve dokuların sağlıklı ve işlevsel olmasını sağlar, hastalıklarını tedavi etmeye yardım eder.Bağdokularındaki, kasların kemiklere bağlanmasını sağlayan lifsi yapılardaki (tendonlardaki) ve sinirlerdeki hasarın onarımında (tedavisinde) oldukça yararlıdır.

Ürogenital sistem (Üriner ve genital sistem ) sağlığını korur, bunları fonksiyonel hale getirir,hastalıklarının tedavisine yardım eder.İskelet sistemini (kemikleri) güçlendirir. Kemik iliğinin  sağlıklı ve işlevsel olmasını sağlar, hastalıklarını tedavi etmeye yardım eder.Meridyenleri temizler ve düzene sokar. Yin ve Yang enerjilerini dengeler. Aurayı temizler ve güçlendirir.İç sıkıntılarını temizler. Öfkeyi yatıştırır. Duygusal travma geçirmiş, düş kırıklığına uğramış kişilerin kullanması halinde rahatlatır, huzur bulmalarına yardım eder. Sükûnet ve huzur verir.Nörolojik sistemlerin işlevsel olmasını sağlar, hastalıklarını tedavi etmeye yardım eder.Anksiyete tedavisine yardım eder. Paratiroid bezlerinin sağlığını korur, fonksiyonel hale getirir, hastalıklarının tedavisine yardım eder.

Mavi Kiyanit, boğaz ve ses telleri rahatsızlıklarını iyileştirmekte kullanılır.Boyun çevresinde kullanılırsa, boyun bölgendeki yorgunluğu ve sızıları giderir.Boğazın ve tiroid bezinin sağlıklı ve işlevsel olmasını sağlar, hastalıklarını tedavi etmeye yardım eder.Beyinin sağlıklı ve işlevsel olmasını sağlar, hastalıklarını tedavi etmeye yardım eder. Beynin, başta korku olmak üzere duyguların denetim inden sorumlu olan Amigdala bölüm ünü harekete geçirir. Kiyanit, beyin dalgalarını düzenler, dengeler.Felç tedavisinde yararlıdır. Felçle oluşan konuşma güçlüğünü ve hareket kısıtlılığını azaltır.Nöromusküler hastalıklarının tedavisine yardım eder.

Takip edilen ,,,,,,,