Kuvars Taşı’nın Özellikleri

ÖZELLİKLER

Kuvars, eşsiz helezonik spiralli kristalin formu nedeniyle gezegendeki en güçlü şifa verici ve enerji artırıcı taşlardan biridir. Dünyanın her yerinde bulunan bu taş enerjiyi emer, depolar, boşaltır ve düzenler; ayrıca tıkanıklıkları açmak için de mükemmeldir. Akupunktur iğneleri Kuvars’la kaplandığında etkisi yüzde 10 oranında artar. Kirlian kamerasıyla gösterildiği gibi elinizde bir Kuvars taşı tutmak biyomanyetik alanınızı ikiye katlar. Kas denemelerini geliştirir ve radyasyona karşı korur. Kuvars elektromanyetizm üretir ve statik elektriği dağıtır.

Bu taş, iyileştirmeye gereksinimi olan veya ruhsal bir çalışmaya girişecek olan kişilerin özel enerji ihtiyaçlarıyla uyumlu bir titreşimsel düzeyde çalışır. Enerjiyi, rahatsızlık başlamadan önceye geri giderek olabilecek en mükemmel durumunda alır. Organları ve derin bedenleri temizler, iyileştirir, ruhu derinlemesine temizleyerek fiziksel boyutla zihin arasında bağ kurar.

Ruhsal düzeyde bu taş enerjiyi olabilecek en üst düzeye çıkarır. Her rengi içinde barındıran Berrak Kuvars varlığın tüm düzeylerinde çalışır. Doğal bir bilgisayar gibi bilgi depolayan bu taş erişilmeyi bekleyen ruhsal bir kütüphane gibidir. Karmik tohumları sona erdirme yeteneğine sahiptir. Psişik yetenekleri artırarak sizi ruhsal amacınıza yaklaştırır. Meditasyonda da kullanılan Kuvars dikkat dağıtıcıları filtreden geçirir. Programlama için en etkin alıcıdır.

Zihinsel düzeyde konsantrasyona ve anıların engellerini kaldırmaya yardımcıdır.

Kuvars müthiş enerji tasarrufu yapar. Arabadaki yakıt borularına bağlandığında yakıt tüketimini azaltır.

Kuvars uçları ne kadar hızlı oluştuklarına bağlı olarak farklı kesimli biçimlerdedir. Bu biçimler çok önemlidir.

ÖZEL ŞEKİLLER VE RENKLER

Genel özelliklerinin yanı sıra farklı biçim ve renklere ait özellikleri aşağıda sıralanmıştır.

Mavi Kuvars başkalarına erişmeye yardımcıdır ve korkuları azaltır. Zihni yatıştırır, ruhsal yapınızı anlamanıza yardım eder ve umut aşılar. İyileştirmede üst bedendeki organlara faydalıdır. Kan dolaşımını temizler ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Altın Şifacı (doğal kaplı, saydam sarı) uzun mesafeler arası buna dünyalar arası da dahildir- ruhsal iletişimi kolaylaştırır ve tüm düzeylerde iyileştirme gücü verir.

Yeşil Kuvars kalp çakrasını açar ve dengeler. Negatif enerjiyi değiştirir, yaratıcılığa ilham verir ve endokrin sistemini dengeler.

Alacalı Kuvars içinde dans eden kırmızı noktalı iplikçikleri vardır. Kök ve kalp çakralarını taç çakraya bağlayarak bedene fiziksel ve ruhsal canlılık verir. Bedendeki kutuplaşmaları ve meridyenleri dengeleyerek onları eterik’e sabitler, derin ve fiziksel sinir sistemlerini uyumlu hale getirir. Alacalı Kuvars evrensel aşkın ifade edilmesine yardım eder, ruhsal ve fiziksel âlemler arasında köprü görevi görür, iyileştirmede damarları, hafızayı ve tiroidi güçlendirir, tiroid eksikliğine iyi gelir.

İYİLEŞTİRME

Kuvars usta bir iyileştiricidir ve her tür şartta kullanılabilir. Bağışıklık sistemini uyarır ve bedeni dengeler. Yanıkların acısını almaya birebirdir. Kuvars tüm çakralarla uyumludur ve derin bedenleri hizalar.

KONUM

Uygun şekilde yerleştirin.

TAŞ REHBERİ

Lityum Kuvarsı (doğal şekilde kaplamalı, leylak rengi-kırmızımtırak mor arası benekli) doğal bir antidepresandır. Güçlü şifa enerjileri yüzeydeki depresyonun altında yatan koşulları yavaşça kaldırarak eski öfke ve kederleri nötralize eder. Mevcut hayata da nüfuz eden duygusal rahatsızlıkların köklerini yok etmek için eski hayatlara erişebilir. Lityum Kuvarsı çakralar için mükemmel bir temizleyicidir ve suyu arındırır. Bitkiler ve hayvanlar için de yararlı bir iyileştiricidir.

Doğal Titanyum Gökkuşağı Aura Kuvarsı ile aynı güçlere sahip Kuvars taşlarında ve genellikle Rutile edilmiş Kuvarslar üzerinde “lekeler halinde” bulunurlar.

Doğal Gökkuşağı pek çok Kuvars taşında bulunur. Evrensel aşk farkındalığını uyarır, olumsuzlukları çeker, bedene ve ortama şifa enerjisi yayar.

Mandalina Kuvarsı (doğal şekilde saydam turuncu kaplı) şok veya travmalardan sonra, özellikle ruh düzeyinde kullanmak için mükemmel bir taştır. Ruhun yeniden bulunması ve bütün leşmenin yanı sıra psişik ataklardan sonra iyileşmek için kullanılabilir.

Mandalina Kuvarsı geçmiş hayatları iyileştirmek için de kullanılabilir ve ruhun bedelini ödemesi gereken bir hata yaptığını düşündüğü zamanlarda yararlıdır. Ruh, deneyimlerden ders çıkarması gerektiğini öğrenir. Mandalina Kuvarsı sakral çakrayı harekete geçirip uyumunu sağlayarak yaratıcı enerjinin akışını canlandırır. Sizi sınırlı inanç sisteminizin ötesine, daha olumlu bir titreşime götürebilir. Benzerin benzeri çekeceğini gösterir.

Tibet Kuvarsı tek veya çift uçlu olabilir ve içinde “kara leke” oklüzyonları bulunabilir. Tibet’in tınısını ve orada çok uzun zamandır bulunan ezoterik bilgileri taşır. Tibet Kuvarsı ile meditasyon yaparken bu bilgilere uyum sağlanabilir. Bu bilgiler ayrıca içgüdüsel olarak iyileştirmede ve ruhsal uygulamalarda kullanılabilir. Akaşik Kayıtlar’a erişebilir. Bu seyreltilmiş ama yine de topraklanmış Kuvars bedene ve kişisel benliğe geçen, derinlemesine iyileşme sağlayan, derin bedenlere enerji veren güçlü bir merkezlenmiş enerjiye sahiptir. Fiziksel bedende kullanıldığında tüm meridyenleri saflaştırır ve enerji verir.

Takip edilen ,,,,,,,