Kunzit Taşı Özellikleri

Kunzit Taşı Özellikleri ve Faydaları | Değerli TaşlarRENK Pembe, yeşil, sarı, leylak rengi, berrak
GÖRÜNÜM Saydam veya yarı saydam, damarlı taş, tüm boyutlar
NADİRLİK Giderek daha kolay bulunmaktadır
KAYNAK Birleşik Devletler, Madagaskar, Brezilya, Myanmar, Afganistan

ÖZELLİKLER Huzurlu Kunzit yüksek titreşimli, son derece ruhani bir taştır. Kalp merkezini ve koşulsuz sevgiyi uyandırır, aşk düşünceleri ve iletişim sağlar. Huzur yayar ve sizi evrensel sevgiye bağlar. Kunzit derin ve odaklanmış bir medidatif hal yaratır ve meditasyona girmekte zorlananlar için çok faydalıdır. Ayrıca yaratıcılığı artırır. Alçakgönüllülüğü ve hizmete gönüllü olmayı teşvik eder.

Kunzit birey ve çevre üzerinde çalışan koruyucu bir taştır. Olumsuzluğu dağıtma gücüne sahiptir. Auranın etrafında koruyucu bir kılıf oluşturarak istenmeyen enerjilere karşı kalkan olur, bağlı varlıkları

ve zihinsel etkileri de uzaklaştırır. Kalabalıklarda bile kendi kendine yetme becerisini aşılar. Bedenin çevresindeki enerji alanını güçlendirir.

Psikolojik olarak kendini ifade edebilmeyi teşvik eder ve serbestçe ifade etmeye izin verir. Yolunuzdaki engelleri kaldırır ve sizi hayatın baskısına karşı uyumlu hale getirir. Bloke olmuş anılar, hatırlamaya yardımcı olur. Çok hızlı büyümek zorunda kalmış kişiler için faydalı bir iyileştiricidir; kaybolmuş güvenlerini ve masumiyetlerin, geri getirir. Kişiye kendisi ve başkalarına karşı hoşgörülü olma niteliği kazandırır. Stres kaynaklı kaygıları azaltmada yararlıdır.

Zihinsel olarak içe bakmayı ve yapıcı eleştirilerden etkilenme yeteneğini hızlandırır. Zekâ, sezgi ve ilhamı birleştirebilme gücüne sahiptir.

Kunzit duygusal çöküntüleri temizlemek ve duyguları özgürleştirmek, özellikle başka hayatlardan taşınarak gelmiş ıstırapları dindirmek için kullanılabilir. Dirençleri kırar ve başkalarının gereksinimleri ile kendimizinkiler arasındaki uyumu sağlamaya yardımcıdır. Ruhsal durumu yükseltme gücü duygusal nedenlerden kaynaklanan depresyonu gidermede etkilidir. Panik atakları uzaklaştırmada üstüne yoktur.

Ruhsal olarak kalp çakrasını harekete geçirir ve onu boğaz çakrası ve üçüncü gözle hizalar.

Fiziksel olarak jeopatik stresi engellemek için kullanılabilir. Kolye olarak takıldığında ya da cep telefonuna veya diğer elektromanyetik cihazlara bantlandığında çok daha etkilidir.
BİLEŞTİRME Bu taş dolaşım sistemini ve kalp kaslarını güçlendirir. levralji gibi bedendeki sinirleri etkileyen unsurlara karşı faydalıdır. pilepsiye iyi gelir ve eklem ağrılarını yatıştırır. Anestezinin etkilerini ötralize eder ve bağışıklık sistemini uyarır. Kunzit, lityum içerdiğinden sikiyatrik rahatsızlıklara, depresyona iyi gelir; özellikle de iksir olarak alındığında. Fiziksel bedenin duygusal stresin etkileri yardımcı olur. Radyonik şifacılar tarafından uzaktan tedavi sırasında hastayı temsil etmesi için de kullanılır.

KONUM Uygun şekilde tutun veya yerleştirin ya da iksir olar (Günışığı Kunzit’i soldurur.) Kolye olarak takın veya ceptelefon ‘ bilgisayara bantlayın. Kunzit’i karnın üzerine koymak panik duygusunu yok eder.

ÖZEL RENKLER

Genel özelliklerinin yanı sıra farklı renklere ait özellikleri aşağıda sıralanmıştır:
Berrak Kunzit ruhu geri alma işlemine yardım eder. Ruhun kaybolduğu yere doğru yapılan yolculuğu hızlandırır.
Sarı Kunzit çevresel sisi temizler, aurik alandaki ışınlar ve mikrodalgaları saptırır. Çakraları hizalar, DNA’yı yeniden yapılandırır, hücresel kopyalan ve kalsiyum-magnezyum dengesini stabilize eder.
Leylak rengi Kunzit Semavi Geçit ve sonsuzluğun sembolüdür. Ayrılmakta olan ruhun istediği bilgileri aşılayarak ölüme geçişi kolaylaştırır ve ruhun aydınlanmaya doğru ilerlemesi için ona yardım eder. Zamanın bariyerlerini kırarak sonsuzluğa ulaştırır.

Hidenit (Yeşil Kunzit) rengi sarıdan zümrüt yeşiline kadar değişir. Daha yüksek âlemlerdeki bilgilerin transferine yetmek için başka dünyalara bağlanır. Entelektüel ve deneyimlere yarar sağlar. Başarısızlık hissini nazikçe yok eder.

Evrenden ve diğer insanlardan gelen yardım ve desteği kabullenirmiş gibi yapan kişilere yardım eder. Bilinmeyeni ortaya çıkarmak için  zekâyı sevgiyle birleştirme gücüne sahiptir. Yeşil Kunzit * ruhsal sevginin temelidir. Bu taş yeni başlangıçları destekler * İyileştirmede, bedenin üzerinde hafifçe dokundurularak gezdirildiğinde, zayıf, soğuk ve rahatsız alanları göstererek teşhis, kolaylaştırır. Timüsü ve bedenin göğüs bölgesini destekler Ruhsa içgörüyü uyarmak için en iyi yol üçüncü göze yerleştirmektir

Takip edilen ,,,,,,,,,,,