Kunzit Taşı Faydaları

Kunzite TaşıSpodumen taşının pembe, eflatun ve mor renkli alt türüdür. Spodumen taşının yeşil renklisine Hiddenit, renksiz
veya sarı türüne ise Trifon adı verilir.Yüzde 3,73’ünü Lityum, 14,50’sini Alüminyum , 30,18’ini Silisyum ve 51,59’unu Oksijen oluşturur.Akarsularla taşman Lityumlu Granit parçacıkların çökelmesi sonucu oluşur. Tortul kayalar arasında bulunur. Bulunuşu prizmatik veya kılıç ağzı biçimindedir.

Diğer adları: Litya Ametist – Lityon Ametist
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: PİROKSEN GRUP – SPODUMEN
Kristal sistemi: MONOKLİNİK
Sertlik derecesi: 6,5 – 7
Özgül ağırlığı: 3,10 – 3,20
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI
Işığı geçirgenlik: YARISAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: KIYMIKSI
Karıştırabileceği taşlar: AMETİST, LEPİDOLİT, AMETRİN, GÜL KUVARS,RUBELLİT
Sembolize ettiği hususlar: SEVGİ, YETENEK, SAĞLIK, YENİ BİR HAYAT, HAMİLELİK
Özdeşleştiği gezegen: VENÜS, PLÜTON
Özdeşleştiği ay: ŞUBAT, MAYIS, EYLÜL
Özdeşleştiği çakra: ÜÇÜNCÜ GÖZ (ALIN), BOĞAZ (GIRTLAK), KALP
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: USA, Brezilya, Madagaskar, Namibya, Pakistan, Afganistan

İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir.Ancak BOĞA, İKİZLER, YENGEÇ.
BAŞAK ve TERAZİ burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Bağışlamaya yardım eder.Ruhsal bilinci harekete geçirir, duygu ve düşüncelerin doğru ifade edilmesine yardımcı olur. İletişim yeteneğini geliştirir.Sinirleri yatıştırır, sakinleştirir. Depresyonu hafifletir.Olumsuz duyguları temizler, duyguların dengelenmesine yardım eder.Özsaygı ve hoşgörü oluşturur. Kişinin kendisini sevmesini sağlar.Şizofreni tedavisinde yararlı olabilir.Manik depresyon tedavisinde yararlıdır.Sevgi, barış ve uyum oluşturur, böylece stres ve öfkeyi azaltır.Korku, kuruntu ve asabiyeti ortadan kaldırır. Anksiyete tedavisine yardım eder.

Beden elektriği için topraklama görevi yapar, dengeler.Olumsuz enerjilere karşı kalkan oluşturur.Kalbi rahatlatır ve güçlendirir, kan dolaşım sistemini sağlıklı tutar.Kanı takviye eder, çoğaltır ve dokuları yenileyerek fiziksel anlamda yeni bir hayat verir.Kemikler, özellikle belkemiği (omurga) ve omurilik problemleri için şifalıdır.Eklem rahatsızlıkları için yararlı olabilir. Eklem ağrılarını hafifletir.İşitme duyusu kaybı ve kulak kanalları problemlerinin tedavisi için yardım eder.

Parkinson ve Epilepsi tedavisinde yararlı olabilir.Sigara, alkol gibi bağımlılıklardan kurtulmaya yardım eder.
Gut tedavisinde yararlı olabilir.Kanser, özellikle cilt kanseri tedavisine yardım eder.Ülser ve gastrit tedavisinde yararlıdır.OKB tedavisine yardım eder.Prostat sağlığını korur, tedavisine yardım eder.Yumurtalıkların sağlığını korumakta ve yumurtalık kistlerinin tedavisinde yardımcıdır.Epifiz ve Hipofiz bezlerini harekete geçirir, sağlıklı ve işlevsel olmasına yardım eder.Hücreleri yenileyerek yaşlanmayı yavaşlatır.Beyin yorgunluğunu giderir.

Takip edilen ,,,,,,,