Kükürt Taşı’nın Özellikleri

ÖZELLİKLER

Kükürt negatif bir elektrik yüküne sahiptir; negatif enerjileri, salınımları ve duyguları emmede çok yararlıdır. Ortama yerleştirildiğinde hertür olumsuzluğu çekip ilerlemenin önündeki engelleri kaldırır.

Volkanik bir oluşum olan bu taş patlayan her şey için mükemmeldir: duygular, şiddet, deri hastalıkları ve ateş. Ayrıca gizli kalmış yetenekleri yüzeye çıkarmada da faydalıdır.

Psikolojik olarak inatçılığı azaltır ve kişiliğin olumsuz özelliklerini tanımlamada yardımcı olur. Kişiliğin yönlendirmelere kasten uymayan ve söylenenin, özellikle de “kendi iyiliğin için” dendiği zaman otomatik olarak ta m tersini yapmaya meyilli asi, inatçı ve ele avuca sığmaz tarafına

ulaşır. Kükürt bu durumu yumuşatır ve etkilerinin fark edilmesini sağlayarak bilinçli değişimin yolunu açar.

Zihinsel olarak, tekrarlayan ve dikkat dağıtan düşünce kalıplarını engeller. Hayal gücünü harekete geçirerek akıl yürütmeye yardımcı olur ve düşünce süreçlerini şimdiki zamana topraklar.

Fiziksel olarak ciddi hastalıklar ve yorgunluklardan sonra tekrar enerji kazanmada faydalıdır, yaratıcılığı artırabilir.

Kükürt zehirlidir ve dahili olarak kullanılmamalıdır. Cevher iksiri en iyi dolaylı yoldan kristalin oluşumuyla yapılır ve sadece haricen uygulanır.

İYİLEŞTİRME

Kükürt enfeksiyon ve ateş gibi aniden alevlenen durumlar için son derece yararlıdır. Şişen yerin üzerine yerleştirildiğinde lif ve doku büyümelerini azaltır. Banyo suyuna konduğunda veya esans olarak kullanıldığında ağrılı şişliklere ve eklem problemlerine iyi gelir. Deri hastalıklarını iyileştirmek için haricen uygulanmalıdır. Toz kükürt doğal bir böcek ilacı dezenfektanıdır ama insanlar için zehirleyici olduğundan kullanırken dumanı solumamak için maske takılmalıdır. Kullanımdan sonra ortamı iyice havalandırın.

KONUM

Uygun şekilde tutun veya yerleştirin (Kristal hali bu iş için daha uygundur. Toz hali etrafı pisletebileceğinden daha çok banyo suyunda veya çevresel kullanım içindir.) Şişkinliklerin üzerine yerleştirilen Kükürt’ün daha sonra gömülmesi âdettendir. Eğer bu yapılmıyorsa tekrar kullanmadan önce iyice temizlenmelidir. Toz kükürdü dezenfektan haline getirmek için yakın (maske takarak), iksiri dolaylı yöntemle hazırlayın ve sadece haricen kullanın.

Takip edilen ,,,,,,,