Krizopraz Taşı Özellikleri

KRİZOPRAZ - Hasan KocabaşRENK Elma yeşili, limon sarısı
GÖRÜNÜM Opak, benekli, genellikle küçük ve yuvarlanmış
NADİRLİK Kolay bulunur
KAYNAK Birleşik Devletler, Rusya, Brezilya, Avustralya, Polonya, Tanzanya

ÖZELLİKLER Krisopraz kutsal bütünün bir parçası olma hissi verir. Derin medidatif durumları tetikler. Eski insanlar tarafından gerçeğe olan aşkı yücelttiğine inanılan bu taş aynı zamanda umudu da yüceltir ve kişisel içgörü kazandırır. Yetenekleri ortaya çıkarır ve yaratıcılığı tetikler, iş dünyasında ve kişisel ilişkilerde sadakati teşvik eder. Bu taş kalbe ve sakral çakralara enerji verir, fiziksel bedene evrensel enerji sağlar.

Psikolojik olarak, Krisopraz sakinleştirici ve bencillikten uzaklaştırır „ı,r yeni durumlar için açıklık sağlar. Geçmişteki bencilce güdülere bakmanıza ve onların gelişiminiz üzerindeki etkilerini görmenize yardımcı olur ideallerinizi davranışlarınızla uyumlu hale getirir. Zorlayıcı, düşüncesiz duygu ve düşüncelerin üstesinden gelir, dikkatinizi olumlu olaylara çevirir. Bu taş önyargılarla savaşır, kişinin kendisini ve başkalarını kabullenmesini sağlar. Affedicilik ve şefkatin gelişmesine yardımcıdır.

Zihinsel olarak, akıcı konuşmayı ve zihinsel becerileri uyarır. Öfkeyle ya da düşünmeden konuşmanızı engeller. Kasvetli ve tekrarlayan görüntüleri kaldırır, özellikle çocuklardaki karabasanları engeller. Duygusal olarak güven ve emniyet hissi verir. Bağımlılık tedavilerinde, bağımsızlığı destekleyip yükümlülükleri teşvik ettiğinden dolayı yararlıdır.

Fiziksel olarak güçlü bir toksin arındırıcıdır. Vücuttaki ağır metallerin atılmasına yardım eder ve karaciğer fonksiyonlarını uyarır.

İYİLEŞTİRME Krisopraz gevşeme ve rahat bir uyku için mükemmeldir. Sakral çakra ile uyum sağlayarak üreme fonksiyonlarını geliştirir, enfeksiyon kaynaklı kısırlıkları giderir ve cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı korur. Bu taş gut, göz problemleri ve zihinsel hastalıklara iyi gelir. Den rahatsızlıklarını, kalp sorunlarını ve guatrı tedavi eder, hormonları dengeler, sindirim sistemini yatıştırır. Halsizliği giderir ve bedene evrensel enerji sağlar. C vitamininin emilimini artırır. Dumanlı Kuvarsla birlikte mantar enfeksiyonlarına iyi gelir. İksiri, stres kaynaklı mide problemlerini yatıştırır. Çocukluktan beri kilitlenmiş olan duyguları açarak iç çocuğu iyileştirir. Klostrofobi ve karabasanları azaltır.

KONUM Uygun yerlere takın veya yerleştirin. Akut vakalarda iksir olarak kullanın. Uzun sürelerle Krisopraz takmak devalar âlemiyle uyum sağlar.

Takip edilen ,,,,,,,,