Krizokol Taşı Faydaları

KRİZOKOL - Hasan KocabaşMavimsi yeşil, mavi, yeşil, siyahımsı mavi veya nadiren kahverengi renktedir.Bünyesinde donmuş su bulur.Parlaklık yönünden bazısı mat(donuk)’tır, diğerleri ise cam veya balmumu ışıltısı taşır.Turkuaza benzer. Renkleri Malakite de
benzemekle birlikte, yapısı Malakit gibi bant sistemli değildir.

Diğer adlan: –
Bünyesindeki başlıca mineraller: SİLİSYUM, OKSİJEN, HİDROJEN, BAKIR, DONMUŞ SU ((Cu, Al)2H2Si20 5(0 H )4.nH70 ) + (Eser miktarda) Alüminyum, Demir, Fosfor
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: KALSEDON
Kristal sistemi: ORTOROMBİK
Sertlik derecesi: 2,5 – 3,5
Özgül ağırlığı: 1,93 – 2,40
Çizgi rengi: BEYAZ, AYDINLIK YEŞİL
Parlaklığı: CAMSI, MUMSU
Işığı geçirgenlik: YARISAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: UNEVEN, KONKOİDAL BENZERİ
Karıştırılabileceği taşlar: AZURİT, TURKUAZ
Özdeşleştiği sayı: 5
Özdeşleştiği unsur: HAVA, SU
Sembolize ettiği hususlar: AKIL, KIVRAK ZEKÂ, İLETİŞİM, DİŞİL ENERJİ, BULUŞ
Özdeşleştiği gezegen: VENÜS
Özdeşleştiği hayvan: AVCI KUŞLAR
Özdeşleştiği ay: MAYIS Özdeşleştiği çakra: ÜÇÜNCÜ GÖZ, KALP, BOĞAZ, TÜM ÇAKRALAR
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: USA, Brezilya, İsviçre, Burma
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak BOĞA, İKİZLER, YENGEÇ, BAŞAK, TERAZİ ve KOVA burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Özgüveni artırır. Cesaret verir.Zihinsel problemlerimizi ortadan kaldırmaya yardım eder.Yüksek tansiyonu düşürür.
Kan dolaşımını hızlandırır ve damarlardaki tıkanıklıkları açar. Kanla ilgili hastalıkların iyileşmesine yardım eder. Kalp Ritim bozukluğunu giderebilir.Kasları kuvvetlendirir ve kas kramplarını hafifletir. Bağ dokularını güçlendirir. İskelet – Kas sistemi sağlığını destekler.Sancılanan bölgeye sürülürse, kas kramplarını ve buna bağlı ağrıları hafifletir.Evde yalnız kalan çocukları ve ihtiyarları korkmaktan korur.Sindirim sistem ini düzenler, rahatsızlıklarını giderir. Bağırsakları toksinlerden temizler. Kaim bağırsaklardaki bakteri ve virüsleri temizler.Yumurtalık hastalıklarının iyileşmesine yardım eder. Testisleri sağlıklı tutar.Gebe kalmaya yardım eder, doğurganlığı artırır, cenini korur ve geliştirir.Doğumu kolaylaştırır. Annenin endişelerini azaltarak mutlu bir gebelik geçirilmesini sağlar. Aceleciliği ve telaşı soğukkanlılığa dönüştürür.Sinirsel gerilimleri ve suçluluk duygusunu ortadan kaldırır. Panik haline düşmemizi önler.

Geçmişte başımızdan geçen yıkıcı etkili olayların üzerimizdeki psikolojik sarsıntısını ortadan kaldırır.Fobileri iyileştirmekte kullanılmaktadır.Umutsuzluk durumlarında yeni ümitler oluşturur, hayata bağlanmayı sağlar.O K B (Takıntı hastalığı) için yararlıdır. Anksiyete ve depresyonu hafifletir.Sosyal fobi tedavisine yardım eder.Tiroid bezini sağlıklı tutar ve hastalanmışsa tedavisine yardımcı olur. Tiroid hormonlarının dengeli salınmasını sağlar.Bademcik iltihabını gidermede yardımcı olabilir. Boğaz ağrılarını azaltır. Larenjit (gırtlak bölgesi iltihabı) tedavisine yardım eder.Yüksek ateşi düşürür. Enfeksiyon el hastalıkların iyileştirilmesine yardım eder.Timüs bezini sağlıklı tutar, bağışıklık sistemini güçlendirir.Epilepsi (sara) tedavisine yardım eder.Akciğeri sağlıklı tutar, hastalanmışsa tedavisine yardımcı olur.Karaciğeri, böbrekleri ve bağırsakları toksinlerden temizler.Hipofız bezini sağlıklı ve fonksiyonel tutar.Artrit tedavisine yardım eder. Romatizmal ağrıları hafifletir.PMS ve adetle ilgili krampların tedavisine yardım eder.Menopozun etkilerini hafifletir.Kan şekerini düzenler, şeker hastalığının (diyabetin) iyileşmesine yardım eder. Gerektiğinde insülin üretimini artırır.Böbreküstü bezlerinin sağlığını korur. Adrenal hormonunu dengeler.Hiperaktivite için yararlıdır.Prostat tedavisine yardım eder.Amfizem tedavisinde yararlıdır.

Takip edilen ,,,,,,