Krizoberil Taşı Faydaları

KrizoberilRENK Altın sarısı, kahverengili sarı, yeşilli kırmızı
GÖRÜNÜM Yassı şeffaf kristaller. Aleksandrit doğal ışıkta yeşil ve yapay ışıkta kırmızıdır. Kedi Gözü ve Kimofan da damarlı veya göz şeklindedir
NADİRLİK Krizoberil kolay bulunur. Kedi Gözü pahalı olabilir, Aleksandrit az bulunur
KAYNAK Avustralya, Brezilya, Myanmar, Kanada, Gana, Norveç, Zimbabwe, Rusya

ÖZELLİKLER Beril’in bir formu olan Krizoberil yeni başlangıçların taşıdır. Tutku, hoşgörü, cömertlik ve güven hissi getirir. Karın ve taç çakraları hizalayarak zihni ruhsal çabalarla birleştirir ve taç çakrayı açarak yaratıcılık için mükemmel olan ruhsal ve kişisel gücü artırır.

Psikolojik olarak kendilik değerini güçlendirir ve yıpranmış enerjili uzaklaştırır. Zihinsel olarak bir sorun ya da durumun her iki tarafı görebilmenizi, stratejik planlama yapabilmenizi sağlar. Duygusal olarak içe işlemiş önyargıları olanları hoş görmeyi destekler.

İYİLEŞTİRME Başka taşlarla birlikte kullanıldığında rahatsızlıkların nedenlerini ortaya çıkarır. Kendini iyileştirmeyi destekler, adrenalin ve kolesterolü dengeler ve göğüsle karaciğeri kuvvetlendirir.

ÖZEL BİÇİMLER

Genel özelliklerinin yanı sıra farklı biçimlerdeki Krizoberil’in özellikleri aşağıda sıralanmıştır:

Aleksandrit zıtlıkların taşıdır. Sezgileri ve metafizik yetenekleri açar, güçlü bir irade ve kişisel çekicilik yaratır. Canlandırıcıdır, özsaygıyı yeniden inşa eder, dahili ve harici benliğin yeniden doğuşunu destekler. 9 Zihinsel, duygusal ve ruhsal bedenleri odaklar, pekiştirir ve yeniden sıralar. Mutluluk verir, yaratıcılığı artırır, değişimi hızlandırır ve dışavurumu geliştirir. Duygusal bir sakinleştirici olarak daha az çaba harcamanın yollarını öğretir. Rüyaları ve hayal gücünü de kapsayan imgelemi tetikler. , Sinir sisteminin, dalağın, pankreasın ve erkek üreme organlarının iyileşmesine yardımcıdır ve sinir dokularını canlandırır. Protein özümseyememeyi, löseminin yan etkilerini tedavi eder, boyun kaslarındaki gerilimi yok eder. Güçlü bir detoks aracıdır ve karaciğeri uyarır.

Kedi Gözü’nün sihirli özellikleri vardır. Bir topraklama taşıdır ama sezgileri tetikler. Auradakl negatif enerjiyi yok eder ve koruma sağlar. Güven, mutluluk, huzur ve iyi şans getirir. Göz rahatsızlıklarını tedavi eder ve gece görüşünü artırır. Baş ve yüzdeki ağrıları geçirir. Bedenin sağ tarafına takılmalıdır.

Kimofan Kedi Gözü’nün bir türüdür. Zekâyı uyarır ve dengeler, zihnin esnekliğini destekler. Koşulsuz sevgiyi geliştirir.

Takip edilen ,,,,,,,,