Kiyanit Taşı Faydaları

Kyanit Taşı (Kiyanit) Özellikleri ve Faydaları | Değerli Taşlar | Değerli  taşlar, Kimyasal formül, ÇakralarRENK Mavi-beyaz, pembe, yeşil, sarı, gri, siyah
GÖRÜNÜM Damarlı, bıçak ağzı taş, saydam veya opak ve
“sedefleşmiş” olabilir, tüm boyutlarda
NADİRLİK Kolay bulunur
KAYNAK Brezilya

ÖZELLİKLER Kiyanit bir uyum ve meditasyon taşıdır. Sakinleştirici, güçlü bir İletken ve yüksek frekans enerjileri ampflikatörü olarak psişik yetenekleri ve sezgileri uyarır. Nedensel düzeyle uyum sağlama yeteneğiyle bu taş. ruhsal enerjinin düşüncelerde ortaya çıkmasına yardım eder.

Ruh rehberleriyle bağlantı kurar ve şefkat aşılar. Ruhsal titreşimleri yere indirerek ruhsal bütünlük ve olgunluk sağlar. Rüyaları hatırlamayı kolaylaştırır ve iyileştirici rüyalar görmeye yardımcı olur, ölüm yoluyla geçiş yapanlar için yararlıdır.

Kiyanit patikaları ve meridyenleri temizleyerek çakraları ve derin bedenleri çabucak hizalar. Qi’yi (Çince yaşam enerjisi) fiziksel bedene ve organlara geri getirir, iyileştirmede temizleme ve dönüşümden sonra biyomanyetik alanı dengeler.

Kiyanit olumsuzluk içermediğinden asla temizlik istemez.

Psikolojik olarak, korkuları ve engelleri kaldırarak kişinin doğruyu söylemesini teşvik eder. Boğaz çakrasını açan bu taş kendini ifadeyi ve iletişimi destekler. Bilgisizliği keser ve ruhsal, psikolojik gerçeğe açar.

Kiyanit karmaşayı yok eder; engelleri, yanılsamaları, öfkeyi, hayal kırıklıklarını ve stresi dağıtır. Mantıksal ve doğrusal düşünce kapasitesini artırır, yüksek zihni uyarır ve nedensel düzeye bağlar kurar Ruhsal olarak, kör talih veya amansız karma fikrinden uzaklaşmaya yardım eder. Nedenleri yaratmada kişinin kendi rolünü ve geçmişi dengelemek için alınacak önlemleri gösterir. Kiyanit göğe yükselme sürecini, hafif bedeni aşağı, fiziksel âleme doğru çekerek ve yüksek zihni yükse^ frekanslara bağlayarak kolaylaştırır.

İYİLEŞTİRME Kiyanit kas rahatsızlıklarına, hummalara ve ürejenita sisteme, tiroid ve paratiroide, böbrek bezlerine, boğaza ve beyne iyi gelir. Doğal bir ağrı gidericidir, kan basıncını düşürür ve enfeksiyonla iyileştirir. Fazla kiloları düşürür, bedenin serebellum ve motor tepkiler’ destekler. Yin-yang enerjisini dengelemeye yardımcıdır.

KONUM Uygun şekilde, özellikle göbek deliği ve kalp arasına kolye olarak takın.

ÖZEL RENKLER

Genel özelliklerinin yanı sıra farklı renklere ait özellikleri aşağıda sıralanmıştır:

Mavi Kiyanit sesi güçlendirir, boğazı ve genzi iyileştirir. Sahne sanatçıları ve topluluk önünde konuşanlar için yararlıdır.

Siyah Kiyanit çakraları hizalarken ve meditasyon sırasında ya da sonrasında bedeni topraklar.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,