Kırmızı Lal Taşı Faydaları

Osmanlı toplumun da özel yeri bulunan taşlardandır.Granat taşının tüm kırmızı ve kırmızımsı renkli türlerine ortak adı olmuştur.Bu durumda ALMANDİN, PİROP, SPESSARTİN ye ANDRADİT taşlarının kırmızı renklileri
bu adla anılmaktadır.

Diğer adları: Kırmızı Granat, Nar Taşı, Grantum
Bünyesindeki başlıca mineraller: KALSİYUM, ALÜMİNYUM, SİLİSYUM, OKSİJEN
((Ca, Fe, Mn, Mg)3(Al, Cr, Fe, Zr, Ti)2Si30 12) + (Eser miktarda) Demir, Manganez, Magnezyum, Vanadyum, Titanyum
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: GARNET GRUP
Kristal sistemi: İZOMETRİK
Karıştırılabileceği taşlar: YAKUT, ZİRKON, SPİNEL, TURMALİN
Sertlik derecesi: 6,5 – 7,5
Özgül ağırlığı: 3,5 – 4,3
Çizgi rengi: BEYAZ, RENKSİZ
Parlaklığı: CAMSI, REÇİNEMSİ
Işığı geçirgenlik: YARIŞAYDAM, SAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: KONKOİDAL, GEVREKÇE
Sembolü olduğu husus: GÜÇLÜ ENERJİ, SEVGİ, ŞEFKAT, TUTKU, CİNSEL GÜÇ,
ROMANTİK SEVGİ, YAKIN DOSTLUK, FİKİR ÜRETİMİ, GEÇMİŞİN HATIRLANMASI, İLHAM, BAŞARI, SOSYAL POPÜLARİTE, ÖZGÜVEN
Özdeşleştiği ay: OCAK
Özdeşleştiği gezegen: MARS
Özdeşleştiği unsur: ATEŞ
Özdeşleştiği çakra: KÖK (KUYRUKSOKUMU), KALP
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Brezilya, Kanada, Madagaskar. Hindistan .USA,Sri Lanka,Afrika
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOÇ, ASLAN, BAŞAK, AKREP,
OĞLAK ve KOVAburçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Çok eski çağlardan beri güçlü bir iyileştirici ve koruyucu enerji materyali olarak kullanılmıştır.Özsaygı geliştirir. Korkuları kaldırır, cesaret verir.Geçmişi hatırlamaya yardımcı olur. Demans ve Alzheimer hastalığının etkilerini azaltır.Enerjisi kalp ve damarlar için faydalıdır. Kan akışını hızlandırır ve damar tıkanıklıklarının tedavisine yardım eder.Akyuvarların daha çok üretilmesini sağlayarak kansızlığı önler. Kanı temizler, kan zehirlenmelerine karşı koruyucu ve iyileştiricidir. Lösemiden korunmayave tedavisine yardım eder.Pıhtılaşmaya yardım ederek kanamaları durdurur.

Yatak veya yastık altına konulduğunda karabasandan korur. Uyku apnesi gibi, düzenli uyuyamama hastalıklarının tedavisine yardım eder.Sıcacık bir enerjisi vardır. Bu nedenle soğukalgınlığı, kas ağrıları, romatizma ve eklem ağrıları tedavisinde kullanılır. Doku ve kas hastalıklarını tedavisinde yararlıdır.Şehvetle ilgili bir taştır. Cinsel gücü ve isteği artırır. Üreme gücünü artırır.Üreme sistemi hastalıklarının tedavisine yardım eder.Böbrekleri korur. Böbrek iltihabı tedavisine yardım eder.Takmanda heybetli görünüm enerjisi oluşturarak serserilerden korunmasına yardımcı olur. Osmanlılar ve Haçlılar, karşılarındaki savaşçılara korku salmak için üzerlerinde, miğferlerinde veya kılıç kabzalarında kullanmıştır.Bel ağrılarını giderir. Kemik ve omurga hastalıklarının tedavisine yardım
eder.

Aurayı güçlendirerek olumsuz enerjilere karşı koruma kalkanı oluşturur.Depresyonu hafifletir. Hayatta kalma isteğini güçlendirir, irade ve cesareti artırır. Terk edilmişlik duygularını temizler.Tiroid bezi rahatsızlıkları için yararlıdır. Tiroid bezine yakın tutulursa bezi temizler.Beyin ve beyin tümörü hastalıklarının tedavisine yardım eder.
Down Hastalığının etkilerini hafifletebilir.

Hassas kişilerin lal taşını bel altında kullanması daha doğrudur. Çünkü bu tür kişilerde sinirliliğe, baş ağrılarına ya da baş dönmesine sebep olabilir.Bağışıklık sistemini düzene sokar, güçlendirir. Hormonları ve antikorları dengeler, dengede tutar.Karaciğeri ve dalağı korur, temizler. Sarılık tedavisinde kullanılmaktadır.Adet sancılarını hafifletir, düzensiz kanamaları ortadan kaldırır.

Regli düzene sokar.Hücre seviyelerini düzenler. Hücresel yapı hastalıklarının tedavisine yardım eder. Hücreleri yeniler.Zayıf bedenlerin kilo almasına ve dengeli bedene ulaşmasına yardım eder.Menopoz dönemlerinde fiziksel ve ruhsal yarar sağlar.Genetik hastalıklarda yararlı olabilir. DNA / RNA problemlerini tedavi eder.Safrakesesi taşlarının eritilmesinde ve temizlenmesinde yararlıdır.Yaşlanmayı yavaşlatır, bedene dinçlik verir, yaşlılıktan doğan hastalıklara karşı yararlıdır.

Takip edilen ,,,,,,,