Karnelyan Taşı Faydaları

RENK Kırmızı, turuncu, pembe, kahverengi
GÖRÜNÜM Küçük, parlak kabarcık şeklinde, genellikle sudan aşınmış veya yuvarlanmış
NADİRLİK Kolay bulunur
KAYNAK Britanya, Hindistan, Çekya, Slovakya, Peru, İzlanda, Romanya

ÖZELLİKLER Karnelyan sizi içinde bulunduğunuz anın gerçekliğine indi, ren ve orada tutan bir taştır. Yüksek enerjili, dengeleyici özelliğiyle canlılık ve motivasyonu sağlamanın yanı sıra yaratıcılığı tetiklemek içinde mükemmeldir. Dramatik takipler için yararlıdır. Karnelyan’ın diğer taşlan temizleme özelliği vardır.

Psikolojik olarak, hayatın döngüsünü kabullenmekte ve ölüm korkusunu gidermekte rolü vardır. Eski zamanlarda ölümden sonraki yolculuklarında ölüleri korumak için kullanılmıştır. Cesaret verir, hayattaki olumlu seçimleri tetikler, apatiyi yok eder, işte ve diğer durumlarda başarıya ulaşmak için motivasyon sağlar. Her türlü istismarın üstesinden gelmede yararlıdır. Bu taş kendinize ve algılarınıza güvenmenize yardımcı olur. Katılıkların derinlerine iner, olumsuz koşullanmaları giderir ve azmi teşvik eder.

Zihinsel olarak, analitik yetenekleri geliştirir ve algıyı berraklaştırır.Meditasyonda harici düşüncelerden uzaklaştırır ve hayalperest kimselerin gündelik gerçeklikle uyum sağlamalarına yardım eder. Konsantrasyonu keskinleştirir ve zihinsel tembelliği yok eder Kendinizin ya da başkalarının kıskançlık, öfke ve pişmanlıklarına karşı güçlü bir koruyucudur.Öfkeyi yatıştırır ve olumsuz duyguları yok eder, onların yerine yaşam sevinci getirir.

İYİLEŞTİRME Karnelyan yaşam gücü ve canlılık doludur. Metabolizmayı uyarır. Kök çakrayı harekete geçirir, dişi üreme organlarını etkiler ve doğurganlığı artırır. Cinsel soğukluğun ve iktidarsızlığın üstesinden gelir, sırtın alt kısmındaki sorunları, romatizmayı, artriti, nevraljiyi ve depresyonu. özellikle de yıllanmış olanlarını iyileştirir. Beden sıvılarını ve böbrekleri düzenler, kemiklerle bağ dokulardaki iyileşmeyi hızlandırır, kanamaları durdurur. Vitamin ve minerallerin emilimini güçlendirir, organlara ve dokulara kan tedarik eder.

KONUM Kolye veya kemer tokası olarak veya uygun şekilde derinizle temas ettirerek kullanın. Ön kapının yanında duran bir Karnelyan evi koruyup bereketi davet eder.

ÖZEL RENKLER
Genel özelliklerinin yanı sıra farklı renklerdeki özellikleri aşağıda sıralanmıştır:

Pembe Karnelyan ebeveyn-çocuk ilişkilerini geliştirir. İstismar veya dayak mağdurlarında sevgi ve güveni onarmaya yardımcı olur.

Kırmızı Karnelyan ısıtır ve enerji verir, özellikle miskinlikle mücadelede, zihne ve bedene canlılık kazandırmada yararlıdır.

Takip edilen ,,,,,,,,