Kaplangözü Taşının Özellikleri

Asıl olarak siyah olmakla birlikte gri sarı-altınımsı kahverengi karışımı renklidir. Farklı renkler, taş üzerinde birbirini takip eden bantlar oluşturur.Öyle ki siyah renk az görünür hale gelebilir. Çizgileri beyazdır.İpeksi cam parlaklığındadır.Nadiren bazı cinsleri mavi-kahverengi,diğer bazı cinsleri ise kırmızı-mavi karışımlıdır.Kullananın hareketlerine veya ruhsal durumuna göre renk değiştirebilir.

Diğer adları: Tiger Eye, BAĞIMSIZLIK TAŞI
Bünyesindeki başlıca mineraller: SİLİSYUM, OKSİJEN (S i0 2) + (Eser miktarda) Demir, Hidrojen
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: KUVARS, KALSEDON
Kristal sistemi: HEKZAGONAL, MONOKLİNİK
Sertlik derecesi:6,5-7
Özgül ağırlığı: 2,60
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: DONUK, CAMSI, YANARDÖNER İPEĞİMSİ
Işığı geçirgenlik: OPAK
Kırılma şekli: KIYMIKSI, LİFSİ
Karıştırılabileceği taşlar: –
Sembolize ettiği hususlar: ERKEKSİ ENERJİ, BAĞIMSIZLIK
Özdeşleştiği sayı: 3
Özdeşleştiği gezegen: GÜNEŞ
Özdeşleştiği unsur: ATEŞ, TOPRAK
Özdeşleştiği hayvan: PEGASUZ (KANATLI AT)
Özdeşleştiği çakra: ÜÇÜNCÜ GÖZ (ALIN), GÜNEŞ SİNİRAĞI (MİDE)
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Güney Avustralya, Burma

İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak İKİZLER, ASLAN, AKREP, OĞLAK, YENGEÇ, KOVA burçlarında daha fazla yarar sağlar.

KAPLANGÖZÜ TAŞININ YARARLARI

Erkeksi enerji verir. Fiziksel ve ruhsal denge sağlar. Güneş enerjisini bedene aktarır. Fiziksel olarak aktif hale getirir.
Hemofili tedavisine yardım eder.Stresi azaltır. Topraklama taşıdır. Toprağın enerjisini bedene aktarırken, bedendeki fazla elektriği de toprağa aktarır.Cesareti artırır, korkularımızı yenmemize yardımcı olur. Özgüven ve cesaret verir.
Belleği temizler, arı duru düşünme sağlar. Duygularla düşünceleri ayırır,karar verirken daha az duygu daha fazla düşünce oluşturur. Bir konuya odaklanma sağlar.Kanı temizler, kalp için yararlıdır.Bağımsız davranmamıza neden olur. Bu nedenle evlilik, ortaklık, aile ilişkileri sırasında, olumsuz etkilerini azaltmak için, uzun zaman kullanılmamalıdır.Eğer birisiyle ilişkiniz varsa Kaplangözü; ilişkide bulunduğunuz insanla aranızda telepatik bir bağ kurmanızı sağlayabilir.Gözler için şifadır. Gece görüşünü keskinleştirir. Gece körlüğü ve diğer göz hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. İllüzyonu engeller, görüntü gerçekliği oluşturur.Uyuyamayanlara uyku verir. Kâbuslar gören çocuklar için faydalıdır.Yaraların, eziklerin, kesiklerin iyileşmesine yardım eder. Kanı ve dokuları toksinlerden temizler.Ağrıları hafifletir.Üreme sistemini güçlendirir. Göbek civarında kullanılırsa üreme organı hastalıklarını iyileştirir. Kırmızı Kaplangözü cinsel gücü artırır.Sindirim sistemini düzenler, bozukluklarını düzeltir. KOLON (kalın bağırsak)hastalıkları için yararlıdır. Mideyi güçlendir. Ülser, ağrı, daralma gibi mide hastalıklarının tedavisine yardım eder.Para kazanmak için gerekli el becerilerini artırır. İlerleme arzusu verir. Yeteneklerim izi ve hatalarımızı algılamaya yardım eder. Bir projeyi tam zamanında hayata geçirmek için gerekli sabrı verir, aceleciliği ortadan kaldırır.Doğum sancısını hafifletir.Kemik kırıklarının kaynamasına yardım eder. Belkemiği (omurga) için yararlıdır, sıraya dizer, güçlendirir.Korku, kıskançlık, kin, inatçılık, iğrenme, aşırı heyecanlanma gibi duygusallıkları yenmemize, bunlarm etkisinin azalmasına yardım eder. Kişinin kendisine disiplin almasında etkilidir.

Endişe ve saplantıları (takıntıları) hafifletir. Gerilimli ruh halini ortadan kaldırır. Kişinin kendisini gereksiz eleştirm esi (suçluluk duygusu) ve değersizlik duygusu problemlerini iyileştirir. Manik Depresif (kişinin ruh halinin sürekli değişmesi) tedavisinde kullanılır.Depresyonun tedavisine yardım eder.Beynin sağ ve sol loplarının dengeli çalışmasını sağlar.Dalağı güçlendirir. Karaciğer sağlığını korur. Hepatit tedavisine yardım eder.Pankreasın çalışmasını güçlendirir.Astım hastaları için faydaları vardır. Astım tedavisinde kullanılmaktadır.Baş ağrısını hafifletir, hatta ortadan kaldırır.Romatizmal hastalıklarda yararlıdır.İşitme gücünü artırır, kulak hastalıklarının tedavisine yardım eder.

Takip edilen ,,,,,,,