Kan Taşı Özellikleri

Koyu yeşil veya yeşilimsi mavi renkli, üzerinde her yanma yayılmış kırmızı veya kahverengimsi kırmızı lekeler bulunan bir taştır. Demir oksit kaynaklıdır. Saydam değil opaktır. Erkeksi (eril) bir taştır.Eski Mısırda büyülü olduğu kabul edilmiştir. Eski Yunanda güneş tanrısı HELİOS, genellikle kantaşı üzerine resmedilmiştir. Heliotrope (Helyotrop) adı da buradan kalmıştır.Hatalı olarak Hematit, Kamelyan (Kırmızı Akik) ve Hayal Jasper taşları Kantaşı diye piyasaya sürülmektedir.

Diğer adları: Bloodstone, Helyotrop, ŞİFA TAŞI
Bünyesindeki başlıca mineraller: SİLİSYUM, OKSİJEN (C aC 03) + (Eser miktarda)
Demir, Kalsiyum, Magnezyum
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: KUVARS, KALSEDON
Kristal sistemi: MONOKLİNİK
Sertlik derecesi: 6,5 – 7
Özgül ağırlığı: 2,60
Çizgi rengi: BEYAZ, KIRMIZI
Parlaklığı: DONUK, CAMSI, MUMSU
Işığı geçirgenlik: OPAK
Kırılma şekli: UNEVEN, KONKOİDAL
Karıştırabileceği taşlar: HAYAL JASPER, ANYOLİT, YAKUTLU FUKSİT
Sembolize ettiği hususlar: MARSVARİ ERKEKSİ ENERJİ, PLÜTONVARİ HÜKMEDİCİLİK, KAN
Özdeşleştiği ay: ŞUBAT, MART
Özdeşleştiği gezegen: MARS
Özdeşleştiği çakra: KÖK (KUYRUKSOKUMU), KALP
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Güney Amerika, Çin, USA, Avustralya, Hindistan, Brezilya
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOÇ, TERAZİ, AKREP ve
BALIK burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Vücudumuzu oluşturan (zihinsel, ruhsal, fiziksel, hormonal, dolaşımsal) tüm sistemleri bir bütün halinde ele alır, bir bütün haline getirir, enerjisiyle eksiklikleri giderir, bozulmuş parçaları onarır. Geleneksel tıbbi görüşe göre bedeni yenilemekte ondan daha cömerdi yoktur.Pıhtılaşma sorunlarının tedavisine yardım eder. Gerektiğinde kanın pıhtılaşmasını sağlar ve kanamayı (Hemoraji) durdurur. Antik savaşçılar, yaralandıkları zaman kanı durdurmak için yanlarında Kantaşı bulundururlardı. Etkisi keskindir.Burun kanamalarını durdurur, burun içi kılcal damarları onarır.

Stresi yenmeye yardım eder. Bedendeki elektrik yükü için topraklama oluşturur.Korkularımızı yenmemize ve cesaretimizin artmasına yardım eder. Bunun için cepte de taşınabilir.Aklı güçlendirir, zihinsel kargaşayı giderir, doğru karar verme yeteneğini arttırır. Zihinsel yorgunluğu giderir.Lenfatik sistemi sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder.Kan dolaşımını düzenler. Kalbi ve kan dolaşım sistem ini sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder. Anemi ve diğer kan hastalıklarının tedavisine yardım eder.Kanı, böbrekleri, mesaneyi, bağırsakları ve karaciğeri temizler.Gözleri sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder. Diyabetlileri göz ve ayaklardaki kılcal dam ar kanamalarından korur.

İnsomniya (uyuyamama hastalığı) için yararlıdır. Kâbusları engeller.Fiziksel darbelerin etkisinin giderilmesine, hasar gören dokuların onarılmasına yardım eder. Kesikle oluşan yaraların çabuk iyileşmesini sağlar.İsilik, döküntü, kaşıntı, kurdeşen gibi deri hastalıklarında yararlıdır.Kadınlarda adet ve doğum sancılarını azaltır. Hamilelikte demir eksikliğine iyi gelir, bebekler için koruyucudur. Doğum sırasında kanalları genişletir ve doğumun kolay olmasını sağlar..Kemik iliğini güçlendirir.

Kişinin sıkıntılarını sabırla atlatmasını sağlar. Kendisini taşıyan kişinin kendisiyle ilgili duyduğu kuşkularını yok etmesine yardım eder. Sinir bozukluğu, asabiyet ve anksiyete için yararlıdır. Duygusal travmaların etkisini hafifletir.
Beyin ve omurilik iltihabı tedavisine yardım eder.Bağışıklık sistem ini güçlendirir, aksaklıklarını giderir. Tim üs bezini temizler.Karaciğeri, dalağı, pankreası, akciğerleri, böbrekleri ve bağırsakları sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder.Tümörleri eritmek için yararlıdır.Grip hastalığını önler, tedavisine yardım eder.Kan ve kanser hastalıklarının tedavisine yardım eder. Omuriliği ve ilikleri temizler, sağlıklı hale getirir.Elektromanyetik kirlilik gibi negatif çevresel enerjiyi temizler.Bulaşıcı hastalıklardan korur.

Takip edilen ,,,,,,,