Kan Taşı Faydaları

RENK Kırmızı-yeşil
GÖRÜNÜM Kırmızı veya sarı yeşim taşıyla benekli, genellikle orta boyda yuvarlanmış taş
NADİRLİK Kolay bulunur
KAYNAK Avustralya, Brezilya, Çin, Çekya, Rusya, Hindistan

ÖZELLİKLER Adından da anlaşılacağı gibi Kantaşı, mükemmel bir kan temizleyici ve güçlü bir iyileştiricidir. Mistik ve sihirli özellikleri olduğuna inanılır, iklimi kontrol eder, kötülük ve olumsuzluğu defeder, ruhsal enerjilere yönlendirme yeteneğiyle donatılmıştır. Eski çağlarda Kantaşı nın rehberlik anlamında sesler çıkardığı, “işitilebilir bir kehanet olduğuna inanılırdı. Sezgiyi yükseltir ve yaratıcılığı artırır .Mükemmel bir topraklama ve koruma taşı olan Kantaşı istenmeyen etkileri uzakta tutar.Rüya görmeyi tetikler ve güçlü bir canlandırıcıdır.

Psikolojik olarak cesaret verir, stratejik geri adımlar ve esneklikle tehlikeli durumların nasıl engellenebileceğini öğretir, özverili olmayı, ve idealizmi teşvik eder, dönüşümden önce kaosun geldiğinin bilinmesine yardım eder, içinde bulunduğunuz anda eyleme geçmeniz için size yardımcı olur.

Kafayı sakinleştirir, kafa karışıklığını yok eder ve karar alma sürecini genişletir. Zihinsel olarak tükenmiş durumdaysanız zihninizi canlandırabilir. Bu taş alışılmadık koşullara uyum sağlamada yardımcı olur.Duygusal olarak Kantaşı kalp enerjisini topraklamaya yardımcı olur. Alınganlığı, saldırganlığı ve sabırsızlığı azaltır. Ruhsal olarak günlük hayata ruhanilik getirmeye yardım eder.

İYİLEŞTİRME Kantaşı bir enerji temizleyicisi ve akut enfeksiyonlar için bağışıklık stimülatörüdür. Lenfin akışını ve metabolik süreçleri hızlandırır. Beden ve zihin aşırı yorgunken canlandırır, enerji verir; kanı temizler ve karaciğer, bağırsaklar, böbrekler, dalak ve safra kesesini toksinlerden arındırır. Kan yönünden zengin organlara yararlıdır, kan akışını düzenler ve destekler, dolaşıma yardım eder, iltihap oluşumunu azaltıp aşırı asitlenmeyi nötralize eder. Kanı desteklediği ve toksinleri arındırdığı için losem vakalarında faydalıdır. Eski Mısırlılar Kantaşı’nı tümörleri küçültmek için kullanırdı. Kantaşı geçmiş, atalara ait çizgiyi iyileştirmek için kullanılabilir. Aşağı çakraları temizler ve onların enerjilerini yeniden hizalar

KONUM Uygun olan şekilde. Sağlıklı olmak için sürekli takın. Rahat uykuyu garantilemek için bir kâse suyun içinde yatağınızın koyun. Bağışıklık stimülatörü olarak timüs üzerine bantlayın.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,