Kalsit Taşı Faydaları

RENK Yeşil, mavi, sarı, turuncu, şeffaf, kahverengi, pembe, gri, kırmızı
GÖRÜNÜM Yarı saydam ve mumsu, genellikle damarlı (rengi iyileştirmek için asit kullanılmış olabilir), her
boyutta, bazen yuvarlanmış
NADİRLİK Kolay bulunur
KAYNAK Birleşik Devletler, Britanya, Belçika, Çekya, Slovakya, Peru, İzlanda, Romanya, Brezilya

ÖZELLİKLER Kalsit güçlü bir enerji temizleyici ve yükselticidir. Sadece odada bulunması bile ortamdaki negatif enerjileri temizler ve sizin enerjinizi yükseltir. Bedenin içindeki, hareketsiz enerjiyi ortadan kaldırır. Renk tayfı fiziksel ve derin bedenleri temizler Aktif bir taştır gelişmeyi ve büyümeyi hızlandırır. Daha yüksek farkındalığın ve psişik yeteneklerin yönlendirmenin ve beden dış, yolculuk deneyimlerinin kapısını açmayı kolaylaştıran yüksek bir bilinçle bağlantılı, ruhani bir taştır Ruhsal geliş,-mı hızlandırır ve ruhun bedene döndüğünde yaşadıklarını hatırlamasını sağlar.

Psikolojik olarak duygularla zekâyı birbirine bağlar, duygusal zekâ yaratır. Kalsit’in pozitif bir etkisi vardır, özellikle de kişi umudunu ve motivasyonunu kaybetmişse. Tembellikle mücadele eder, tüm düzeylerde daha enerjik olmaya yardımcıdır.

Zihinsel olarak anlayış ve analizi öğretir, içgörüyü teşvik eder, hafızayı güçlendirir. Hangi bilginin önemli olduğunu bilmeyi ve sonra da akılda tutmayı kolaylaştırır. Fikirleri eyleme dönüştürme yeteneğiyle donatılmıştır. Çalışma için yararlı bir taştır.

Kalsit duygusal stresi azaltıp yerine mutluluğu geçirir. Dengeleyici bir taştır, kişinin kendisine güveninin gelişmesini sağlar ve aksiliklerin üstesinden gelme yeteneğini güçlendirir. Derin bir düzeyde uygun renklerdeki bir Kalsit düzenlemesi tüm çakraları temizler, dengeler ve onlara enerji
verir.
İYİLEŞTİRME Kalsit boşaltım organlarını temizler. Kemiklerin kalsiyum emilimini destekler ama kireçlenmeleri yok eder, iskeleti ve eklemlen güçlendirir. Kan pıhtılaşmasını ve doku İyileşmesini hızlandırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve küçük çocuklardaki büyümeyi destekler. İksir olarak çok çabuk çalışır ve deriye, yaralara, siğillere, iltihaplı yaralara uygulanabilir Derin bir düzeyde çakraları temizleyip onlara yeniden enerji verir.

KONUM Uygun yerlere yerleştirin veya koyun. Kolye olarak takın, kafeslemek için de kullanılabilir. Cevher özü olarak kullanın.

ÖZEL RENKLER

Genel özelliklerinin yanı sıra farklı renklerdekilerinin özellikleri aşağıda verilmiştir.
Siyah Kalsit geçmişin serbest bırakılması amacıyla gerileme ve anılar, yeniden kazanma için kayıt tutucu bir taştır. Travma veya stres sonrasında ruhu bedene döndürür, depresyonu giderir ve ruhun karanlık bir gecesi için yararlı bir arkadaştır.

Mavi Kalsit gevşeme ve rahatlama için kullanılan nazik bir taştır. Kan basıncını düşürür ve tüm düzeylerde ağrıyı yok eder. Sinirleri ve yükselmekte olan kaygıları yatıştırır, negatif duyguları giderir. Boğaz çakrasında kullanıldığında anlaşılabilir bir İletişime yardımcıdır, özellikle de iş anlaşmazlık bulunduğunda. Mavi Kalsit enerjiyi emebilir, filtreleyebilir ve gönderenin faydalanması için geri verir.

Berrak Kalsit özellikle bir iksir olarak her derde devadır. Güçlü bir toksin arındırıcıdır. Fiziksel düzeyde antiseptik olarak görev yapar ve daha derin düzeylerde, yüksek veya düşük tüm çakraları temizleyip hizalar. Gökkuşağı renklerini yansıtan şeffaf bir Kalsit büyük değişikliklere neden olur; yeni başlangıçların taşıdır. Berrak Kalsit ruhu derinlemesine iyileştirir ve derindeki bedenlerin canlanmasını sağlar. Dahili ve harici gözleri açar ve temizler.

Altın Kalsit medltasyon ve yüksek zihinsel düzlemlerle uyum sağlamak İçin mükemmel bir taştır. Yüksek zihin sel enerjileri fiziksel âleme indirirken zihinsel bir kıvraklık aşılar. Göbek veya taç çakralara yerleştirin.

Yeşil Kalsit zihni iyileştirir, katı inançları ve eski programları yok eder, zihne denge kazandırır. Rahatlatıcı olan ama artık görevini tamamlamış bilindik şeylerin gitmelerine izin verir, iletişime ve durağandan olumlu durumlara geçmeyi sağlar Çocukların çekişmelerde yerlerini korumalarına yardım eder. Bağışıklık sistemi için güçlü bir uyarıcıdır ve özellikle kafeslerde yararlıdır. Bu taş olumsuzlukları emer ve bedeni bakterilerden kaynaklanan enfeksiyonlardan temizler. Artrite, bağ doku ya da kas büzüşmelerine iyi gelir, kemikleri düzeltir. Yeşil ışınları ateşi düşürür, yanıklara ve iltihaplara iyi gelir, adrenalini yatıştırır ve öfke kaynaklı rahatsızlıkları sakinleştirir. Bedene düzenli olarak yerleştirilen Yeşil Kalsit hastalıkları emer ve kullanıldıktan sonra iyice temizlenmelidir.

İzlanda Katmanlı Taşı (Optik Kalsit)

İmgeleri büyütür ve gözleri iyileştirir Kelimelerin ardındaki gizli çifte anlamları kavramaya yardımcıdır. Migrene neden olan gerilimleri azaltır. Kalsit’in bu formu derin bedenlerin temizlenmesi için idealdir.

Turuncu Kalsit enerji veren ve temizleyici mükemmel bir taştır. Duyguları dengeler, korkuları giderir ve depresyonu yok eder. Sorunları ortadan kaldırır ve potansiyeli en üst düzeye çıkarır. Bu taş üreme sistemini, safra kesesini ve hassas bağırsak sendromu (IBS) gibi bağırsak rahatsızlıklarını giderir ve sistemdeki mukusu atar.

 

Pembe Kalsit (Mangano Kalsit) devalar âlemiyle iletişimi olan bir  kalp taşıdır. Bir bağışlayıcılık taşı olarak kalbin geçmişte sıkışıp kalmasına neden olan korkuları giderir, koşulsuz sevgi getirir. Kendilik değerini bilmeye ve kendini kabullenmeye yardımcıdır, sinirsel rahatsızlıkları iyileştirir, gerilim ve kaygıları yok eder. Bu taş karabasanları da engeller. Pembe Kalsit’in sevgi dolu enerjisi, dirençleri nazikçe ortadan kaldırır. Travma veya saldırı mağduru olan herkes için yararlıdır.

Kırmızı Kalsit enerjiyi artırır, duyguları yükseltir, irade gücüne yardımcı olur ve kalp çakrasını açar. Kabızlığı da kapsayan durağan enerjiyi yok eder ve engelleri ortadan kaldırır. Temel çakralarla uyum sağlar, onlara enerji verir ve iyileştirir. Kaynağına kadar inerek korkuları giderir. Kırmızı Kalsit’in canlılığı partilere de enerji verir. Fiziksel bir düzeyde, kalça ve belden aşağıdaki organları iyileştirir, eklemleri gevşetir ve derin bir düzeyde, hayatınızda ileri gitmenizi engelleyen tıkanıklıkları açar.

Eşkenar Dörtgen Kalsit zihin gevezeliğini susturur zihinsel huzura kavuşturur. Geçmişi iyileştirmede üstüne yoktur.Sarı veya Altın Sarısı Kalsit çok iyi bir ayırıcıdır ve iradeyi tetikler Özellikle iksir olarak enerjisi kişiyi yukarılara çeker. Derin bir gevşeme ve’ ruhaniyet halini başlatarak ve en yüksek ruhsal rehberlik düzeyiyle bağlantı kurarak meditasyonu geliştirir. Zihni yükseltir. Taç ve karın çakralarında kullanın. Altın Sarısı Kalsit’in son derece geniş kapsamlı bir enerjisi vardır.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,