Jasper Taşı Faydaları

Etkilerindeki farklılık yönünden Kırmızı Jasper ile diğer Jasperleri ayrı incelemek gerekmektedir.Kırmızı Jasper tümüyle kırmızı olabileceği gibi kahvemsi kırmızı da olabilir.Bazıları kırmızı ağırlıklı olmak üzere,değişik renklerin birleşimi halinde de bulunabilir.

Jasper, Akik taşının alt türlerinden olmasına rağmen Akikten farklılaşır. Akik taşının birbirini takip eden bantlarına karşılık, Jasper birbirinden farklı renkli bölgeler bulunur. Akik saydam veya yarısaydam olmasına rağmen Jasper, opak bir taştır yani saydam değildir.Tamamı, değişik renklerin helezon yaptığı görünümdedir. Temel renk üzerinde sarı, kırmızı, yeşil, mavi, turuncu, kahverengi, mavi, siyah lekeler ve çizgiler bulunur.Jasper taşının her biri bize küçük bir dünya manzarası sunar.Biriyle kendinizi okyanusun ortasında bulursunuz, biriyle meyve bahçesinde, bir diğeriyle rengârenk çiçeklerin açtığı kırlarda. Birine bildik bir hayvanın derisinin görünümü yansımıştır, bir diğerine usta bir ressam tarafından resim çizilmiştir.

Diğer adları: –
Bünyesindeki başlıca mineraller: SİLİSYUM, OKSİJEN (SiO,) + (Eser miktarda) Saf
kırmızı renklilerinde Demir, karışık renklilerinde Alüminyum Kalsiyum, Demir, Potasyum, Magnezyum, Manganez, Sodyum
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu grup: AKİK, KALSEDON, KUVARS
Kristal sistemi: HEKZAGONAL (TRİGONAL – TRAPEZOHEDRAL)
Karıştırılabileceği taşlar: AKİK, KANTAŞI, MAHOGAN OBSİDYEN, RODONİT
Sertlik derecesi: 6,5 – 7
Özgül ağırlığı: 2,58 – 2,91
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: DONUK CAMSI, YAĞIMSI
Işığı geçirgenlik: OPAK
Kırılma şekli: KONKOİDAL
Sembolü olduğu husus: FİZİKSEL GÜÇ, CESARET, ERDEMLİLİK, SEVGİ, İNANÇ,
MERHAMET, HUZUR
Özdeşleştiği unsur: TOPRAK, ATEŞ
Özdeşleştiği ay: OCAK, EKİM
Özdeşleştiği çakra: KÖK (KUYRUKSOKUMU), GÜNEŞSİNİRAĞI (MİDE)

Çıkarıldığı başlıca ülkeler: SRİ LANKA, HİNDİSTAN, MADAGASKAR, NORVEÇ,
FİNLANDİYA, ALMANYA

İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOÇ, BOĞA, ASLAN, TERAZİ, AKREP ve OĞLAK burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Genel sağlık için yararlıdır. Darbelere karşı bedeni güçlendirir. Güçlü fiziksel enerji sağlar. Fiziksel korunma ve dayanıklılık sağlar.Burun kanam asını durdurur.Bedendeki elektrik için topraklama görevi yapar. Sinirleri yatıştırır. Rahatlatır.Düşük tansiyon için şifa kabul edilir.Kan yapımına yardımcı olur. Damar hastalıkları için yararlıdır. Kanı, dokuları ve hücreleri kimyasal ve benzeri yabancı maddelerden temizler. Anemi (kansızlık) hastalığının tedavisine yardım eder.Kalbi sağlıklı tutar. Kan dolaşım sistem ini fonksiyonel hale getirir.İllüzyonu (gözün algıladığı aldatıcı görüntüleri) ortadan kaldırır.Rüyaları hatırlamaya yardım eder. Kâbus görmeyi engeller.Hasara uğramış dokuları yeniler, yeniden oluşmasına yardım eder. Beyin dokularını canlandırır, güçlendirir, yeniler.Ağrıları gidermekte yararlıdır.Doğurganlığı artırır ve sağlıklı bir gebelik süresi sağlar.Hem kadının, hem de erkeğin seksüel gücünü artırır. Seksüel zevkin uzamasına yardım eder, erken boşalmayı önler.Sindirim sistem ini güçlendirir. Mide ve bağırsak hastalıklarının iyileştirilmesinde destek sağlar.Böbrek hastalıklarının iyileştirilmesinde destek sağlar. Bunların sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Mesaneyi güçlendirir, hastalıklarının iyileştirilmesinde destek sağlar.Auranın toprakla bağlantı kurmasını ve istikrarlı hale gelmesini sağlar,sinirleri yatıştırır. Rahatlatır. Gönül hoşnutluğu oluşturur. Zor durumlarda teselli edicidir.Baş dönmesinin ve sersem lem e halinin tedavisine yardım eder.Beden sıcaklığını (ateşi) dengeler.Bağışıklık sistem ini düzenli tutar, güçlendirir.Karaciğeri ve dalağı güçlendirir, hastalıklarının iyileştirilmesinde destek sağlar.Pankreası sağlıklı tutar, sorunlarının giderilmesine yardım eder.Alkol ve sigara bağımlılığından kurtulmaya veya azaltmaya yardım eder.Kana daha fazla oksijen sağlar.

Kadınlara güzellik ve zarafet sağlar ve bunu dışa yansıtır.Kanser ve aşırı zayıflatan hastalıkları iyileştirmekte kullanılmaktadır. Bağırsak kanseri tedavisine yardım eder.Endokrin (hormonal) sistem için yararlıdır. Hormonların dengelenmesine yardım eder.Elektromanyetik ve çevresel enerjileri dengeler, zararsız hale getirir. Radyasyonu etkisizleştirir.İşitme gücünün artırılmasına yardım eder. Kulak sağlığını destekler.Safra kesesini güçlendirir, sağlıklı tutar. Safra kanallarındaki tıkanıklıkları çözer.Vücudun kendi kendisini iyileştirme sistem ini harekete geçirir.Bekletildiği su içilirse hemoroit tedavisinde yararlıdır.Oruç tutanlar için yararlıdır, gücü korur.

Takip edilen ,,,,,,,