İyolit Taşı Faydaları

İYOLİT - Hasan Kocabaşİyolit (İolit), genellikle “Su Safiri” olarak tanınan bir taştır. Rengi ve görünümü bakımından SAFİR ve Zoisit taşının alt türü Tanzanit taşıyla kolaylıkla karıştırılır.Grisi, moru ve sarısı bulunsa da, genel olarak rengi mavinin çeşitli tonlarındadır.

Diğer adları: Korderit, Fahlunit, Jolit, Tanolit, Su Safiri, Cerasit, Pasifik Kedigözü
Bünyesindeki başlıca mineraller: MAGNEZYUM, DEMİR, ALÜMİNYUM, SİLİSYUM, OKSİJEN ((Mg, Fe),Al4Si_018) + (Eser miktarda)Manganez, Titanyum , Kalsiyum,
Sodyum, Potasyum
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu grup: KORDERİT GRUP – BERİL GRUP
Kristal sistemi: ORTOROMBİK
Kanştırılabileceği taşlar: TANZANİT, SAFİR
Sertlik derecesi: 7 – 7,5
Özgül ağırlığı: 2,55 – 2,75
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM
Kırılma şekli: KONKOİDAL BENZERİ, GEVREK
Sembolü olduğu husus: UYANIKLIK, HABERDAR OLMA
Özdeşleştiği unsur: –
Özdeşleştiği ay: –
Özdeşleştiği çakra: ALIN (ÜÇÜ NCÜ GÖZ)
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Sri Lanka, Hindistan, Madagaskar, Norveç, Finlandiya,
Almanya
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak BOĞA, BAŞAK, TERAZİ ve
YAY burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Fiziksel gücü artırır. Vücut yapısını güçlendirir Özgüveni artırır. Cesaret verir.Hafızayı güçlendirir. Dikkat dağınıklığını ortadan kaldırır, yoğunlaşma sağlar. En sıkıntılı zamanlarda, aşılmaz gibi görünen problemlerin çözüm yollarını ilham eder.Varisli damarların iyileşmesine yardım eder. Damarları açar, kan dolaşımını hızlandırır.
Göz hastalıklarının tedavisine yardım eder.

Uykusuzluğu (İnsomniya), karabasan ve uyku bozukluğunu (kesik kesik
uyuma) engeller, tedavisine yardım eder.Sindirim sistemi (ülser, gastrit, bağırsak iltihabı, bulantı, Reflü) hastalıklarının tedavisinde yararlıdır. Metabolizmanın verimli ve dengeli çalışmasına yardım eder.Sorumluluk almak ve başarmak için azmi kuvvetlendirir, olumsuz durumlarda özgüven ve dayanıklılık sağlar. Organizasyon bozukluğunu (hayatın altüst olma karışıklığını) düzeltir.Saç ve tırnak gelişimini artırır.İç huzurunu, manevi dayanıklılığı artırır. Depresyonun etkilerini hafifletir. Sakinleştirir.Boğaz yaralarının ve sancılarının iyileşmesine yardım eder.Beyin fonksiyonlarını düzenler, düzeltir, artırır. Sinirleri güçlendirir.

Toksinlerin temizlenmesini sağlar. Zehirli maddelerin vücuttan atılmasına yardım eder, bu nedenle karaciğer sağlığı bakımından önemlidir.Meniere hastalığının ve baş dönmesinin tedavisine yardım eder. Denge oluşturur, dengeyi geri getirir.Kolestrolü dengeler.Alkol bağımlılığından kurtulmaya yardım eder, etkilidir.Solunum sistemini sağlıklı tutar.Hipofız bezinin fonksiyonel olmasına yardım eder.Kansere karşı yararlıdır.Sinüsleri temizlemeye yardım eder. Sinüzit tedavisinde kullanılır.Eklem hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.Migreni yatıştırır, strese dayalı baş ağrılarını hafifletir.Bedeni yağ birikintilerinden temizler.Felç tedavisine yardım eder. Uyuşup hareketsiz kalmış kol ve bacakların hareketlenmesine yardım eder.

Takip edilen ,,,,,,,