İkizler Burcu Taşları ve Özellikleri

Taşlarla tanışmama vesile olan olgu: Burçlar.İlk düşündüğüm , yapısal olarak taşla, ilişkili burç arasında benzerlik olduğuydu. Örneğin sertlik derecesi en yüksek (10) olan Elmas gibi, Koç insanları da sert karakterliydi. Üstelik elmas, aklı koruyan, beyni aktive eden özellikteydi ve Koçlar da burçlar âleminde beyni temsil ediyordu.İkinci bağlantı, burçların temel mineralinin, ilişkili olduğu taşta da bulunmasıydı. Örneğin demir, Koç burcunun temel elementiydi ve bünyesinde demir bulunan Hematit, Kantaşı, Pirit gibi taşlar da Koç burcuna aitti. Zira demir kan yapımında çok önemliydi ve Koç burcu aynı zamanda bedende kanı temsil ediyordu. Yine örneğin Bakır elementi Boğa ve Terazi burçlarının temel elementidir ve bünyesinde bakır bulunan Azurit, Malakit, Krizokol, Turkuvaz taşları bu iki burcun birincil taşlarındandır.İkinci olarak hangi burç insanıysanız, o burçla (renk, yapı, ruhsal veya fiziksel
sağlık ihtiyacı gibi nedenlerle) ilişkilendirilen taşları kullanmak daha yararlı sonuçlar doğuracaktır. Örneğin, tansiyonun dengelenmesinde, kırmızı veya yosunlu akik taşı Boğa ve İkizler insanında daha etkili olurken, Turkuaz taşı Terazi, Yay ve Balık insanlarında daha olumlu sonuç verecektir. Bu bir enerji uyuşmasıdır.Burçlar bir başka yönden vücut organlarını ve sistemlerini de temsil ederler. Örneğin Aslan burcunun temsil ettiği organ kalp iken, İkizler burcunun temsil ettiği organ akciğerlerdir. Bu organlar ve sistemler, o burç insanının en iyi kullandığı ve en kolay hastalanan organlardır. İlişkili taşların bu organların ve sistemlerin sağlıklı kalmasında da doğrudan etkisi bulunmaktadır.

Burçlarla taşlarının uyumlu olması hususunda en önemli ilgi psikolojik ve zihinsel rahatsızlıklardadır.Burçların hassas organları, sistemleri ve uygun taşları konusunda yükselen da önemlidir. Örneğin burcu İkizler, yükselen burcu da Aslan olan bir insanda, her iki burcun hassas organları, hassas sistemleri ve uygun taşları dikkate alınmalıdır.Sağlıklı kalmak için giysilerde ve yaşanılan mekânlarda kullanılan renklerin çok büyük önemi vardır. Burcunuza ve yükseleninize uygun renklerde giyinirseniz daha sağlıklı bir hayat sürersiniz.Bu nedenle daha fazla yarar sağlanması arzusuyla burçlar, madenleri, renkleri  hassas organ veya sistemleri ile uygun taşlan aşağıda verilmiştir:

İKİZLER BURCU (21/22 MAYIS – 21/22 HAZİRAN)

Mineralleri: Cıva
Renkleri: Beyaz, Sarı, Havai Mavi, Açık Yeşil, Orta Gri
Hassas Organları: Omuzlar,Köprücük Kemiği, Eller, Kollar, Nefes Borusu,
Akciğerler, Timüs Bezi, Üst Kaburgalar, Sinirler (Burç), Konuşma Organları, Beyin, Duyu Organları, Tiroid Bezi, Bağırsaklar (Merkür)
Hassas Sistemleri: Merkezi ve Periferik Sinir Sistemi, Solunum Sistemi (Burç)
Önemli Problemleri: Soğukalgınlığı, Solonum Problemleri, Baskıya Direnç –
sizlik, Stres, Kirli Havadan Aşırı Etkilenme, Uyku Düzensizliği, Eklem Kireçlenmesi, Sinirlilik
Taşlan: Yosunlu Akik, Mavi ve Sarı Safir, Hovlit, Krizokol, Krizopraz, İnci, Akuamarin, Apatit, Aventurin, Aytaşı, Dağ Kristali, Güneş, Kalsedon, Kaplangözü, Kehribar, Obsidyen, Oniks, Pirit, Rutilli Kuvars, Sedef, Selestit, Serpantin, Sitrin, Tanzanit,
Turmalin, Yeşim, Zeberced, Zoisit, Zümrüt, Topaz, Zirkon

Takip edilen ,,,,,,,