Hemimorfit Taşı Faydaları

Hemimorfit Taşı Özellikleri ve Faydaları | Denizin YıldızıHemimorfît, doğada az bulunan ve işlenmesi zor olan çinko ağırlıklı (% 54)hidratlı (% 34) silikattır (% 12). Sert ama
kolay kırılır bir yapıya sahiptir. Kırılımı düzensizdir.Doğada çoklukla ince çubuksu kristaller halinde, bunun dışında da şekilsiz temiz kayalar, lifsi yapılı yumrular halinde de bulunabilir.En bilinenleri mavi, pembe, sarı ve renksizdir. Beyaz, soluk yeşil, gri ve kahverengi renklileri de bulunmaktadır.

Diğer adları: Hemimorphite, Kalamin, İnanç Taşı
Bünyesindeki başlıca mineraller: ÇİNKO, OKSİJEN, SİLİSYUM, HİDROJEN, SU
(Zn4{(0H X |Si20 . } . H 20 ) + (Eser miktarda)Bakır, Demir
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Kristal sistemi: ORTOROMBİK PİRAMİDAL
Kanştırılabileceği taşlar: SMİTSONİT, KALSİT
Sertlik derecesi: 4,5 -5
Özgül ağırlığı: 3,48
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI, İNCİMSİ, İPEKSİ, ELMASIMSI
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM
Kırılma şekli: UNEVEN – KONKOİDAL, GEVREK
Sembolü olduğu husus: İNANÇ, FİZİKSEL SAĞLIK, RUHSAL GELİŞME
Özdeşleştiği unsur: SU
Özdeşleştiği ay: ARALIK
Özdeşleştiği çakra: KALP, GIRTLAK (BOYUN), TAÇ (TEPE), ALIN (ÜÇÜNCÜ GÖZ)
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: AVUSTURYA, BELÇİKA, İNGİLTERE, ALMANYA, GÜNEY
AFRİKA, POLONYA, SİBİRYA, TAYLAND, USA, SARDUNYA, MEKSİKA, ZAMBİYA
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOÇ, İKİZLER ve TERAZİ
burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Sağlığın korunması veya bozulan sağlığın iyileştirilmesi bakımından mükemmel bir taştır.İletişim yeteneğini güçlendirir, kendini ifade etmeye yardım eder.Zihinsel ve ruhsal yorgunluğu giderir.Kalp ısısını dengeler. Kan hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Kan bozukluklarının giderilmesine yardım eder. Oksidatif stresten koruyucu rolü nedeniyle kalp ve damar hastalıklarından korunmakta ve tedavisinde yarar sağlar.

Yaraların ve çıbanların iyileştirilmesinde kullanılır.Nöbetlerle gelen ağrıları hafifletir. Genel ağrı gidericidir.Cildi sağlıklı tutar. Cilt (deri) rahatsızlıklarında yararlıdır. Herpes (uçuk) tedavisinde kullanılmaktadır.Yazılanı algılama ve okuma güçlüğü problemi için yararlıdır.Ruhsal gelişme ve genişleme amacıyla kullanılmaktadır. Kendini geliştirme ve dönüştürme taşıdır.Üreme organlarının hastalıklarının tedavisine yardım eder.

Ülser tedavisinde kullanılır. Mide bulantısını ve kusmayı giderir.Eril ve dişil enerjiyi dengeler. Çakralarm temizlenmesi ve dengelenmesinde diğer tüm kristallerin toplamından daha fazla yararlı olarak kabul edilmektedir.Aurayı yükseltir.Yaşama sevinci sağlar. Öfkeyi, düşmanlık duygularını azaltır, sükûnet verir.Bizi rahatsız eden kötü anıların etkisini hafifletir.Boğaz – gırtlak ve göğüs (Toraks) hastalıklarını iyileştirmeye yardım eder.

Bağışıklık sistemi eksikliklerini giderir, kuvvetlendirir.Bünyesinde yoğun olarak bulunan çinko nedeniyle önemli bir antioksidandır. Kanı ve dokuları toksinlerden temizler.Hormonal dengesizliği giderir.Hücresel hastalıkların ve hücrelerdeki bozukluğun veya düzensizliğin tedavisinde kullanılır.Başkalarının haset ve kıskançlık gibi kötü duygularına karşı koruyucu kalkan oluşturur.Perhiz yapılan veya oruç tutulan zamanlarda destek sağlar, tokluk hissi verir.Zayıflamaya yardım eder.Bulaşıcı cinsel (zührevi) hastalıkların iyileşmesine yardım eder.Anoreksiya Nevroza hastaları için yararlı olabilir.Beyin fonksiyonlarının ve dolayısıyla zihinsel işlevlerin yerine gelmesinde önemlidir.DNA sentezinde ve oluşumunda rol alır. DNA mutasyonlarmm ıslahına yardım eder. Radyasyona bağlı DNA parçalanmalarını önlemekte yararlıdır.Hücre zarlarının oluşumuna ve fonksiyonel olmasına yardım eder.
Enflamasyon nedeniyle oluşabilecek doku yıkımlarının önlenmesinde etkilidir.Kronik Hepatit tedavisine yardım eder.Safra kesesi taşlarının oluşumuna karşı koruma sağlar.

Takip edilen ,,,,,,,