Hematit Taşı Faydaları

RENK Gümüş, kırmızı
GÖRÜNÜM “Beyin gibi”, cilalanmamış halinde kırmızı veya gri. Cilalandığında parlak. Ağır. Tüm boyutlarda
NADİRLİK Kolay bulunur
KAYNAK Britanya, İtalya, Brezilya, İsveç, Kanada, İsviçre

ÖZELLİKLER Hematit özellikle topraklamada ve korumada etkindir. Zihin, beden ve ruhun uyumunu sağlar. Beden dışı yolculuklar sırasında kullanılır, ruhu korur ve tekrar bedene dönmesini sağlar. Güçlü bir yang elementine sahiptir ve meridyenleri dengeler, ying dengesizliklerini düzeltir. Olumsuzlukları yok eder ve negatif enerjilerin auraya girişini engeller, bedendeki huzur ve uyumu sağlar.

Hematit’in yasal durumlar için yararlı olduğuna inanılır.

Psikolojik olarak güçlüdür. Çekingen kadınlara destek verir, özgüveni artırır, irade gücünü ve güvenilirliği geliştirir ve güven aşılar. Kişinin kendine koyduğu sınırları kaldırır ve genişlemeye yardım eder. Bağımlılık ve takıntılardan kurtulmaya yardımcıdır. Yaşamı yöneten tatmin olmamış arzuları ortaya çıkarır. Aşırı yeme, sigara veya aşırı hoşgörünün her türünün üstesinden gelir. Hematit hatalarla uyum sağlamanıza ve onları birer felaket değil, öğrenme deneyimleri olarak kabullenmenize yardım eder.

Zihinsel olarak konsantrasyonu ve odaklanmayı artırır. Hafızayı ve özgün düşünceyi geliştirir. Zihnin dikkatini temel gereksinimlere çeker ve her sorunun çözümüne yardımcı olur. Bu taş matematikte ve teknik konularda çok yararlıdır.

Fiziksel olarak kanla güçlü bir bağı vardır. Kanı yeniler, güçlendirir ve düzenler. Bedendeki ateşi alabilir.

İYİLEŞTİRME Hematit, Reynaud sendromu gibi dolaşım problemlerine ve anemi gibi kan hastalıklarına iyi gelir. Böbreklerin kanı temizlemelerine ve doku yenilemelerine destek verir. Demir emilimini ve alyuvar hücrelerinin oluşumunu hızlandırır. Bacak kramplarına, kaygılara ve uykusuzluğa iyi gelir; omurganın dik durmasına, çatlakların onarılmasına yardım eder. Ateş için iksir olarak kullanılır.

KONUM Omurgayı manipüle etmek için omurganın köküne ve tepesine koyun. İyileştirme veya sakinleştirme için uygun yerlere tutun veya yerleştirin. Hematit iltihapların mevcudiyetinde veya uzun su kullanılmamalıdır.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,,,