Havlit Taşı Faydaları

Beyaz renkli olan Hovlit, normal olarak bütüncül parçalar halindedir ve opaktır. Son derece az ölçüde Kristal form da
Hovlit de bulunmaktadır.Hovlit, yumuşak ve gözeneklidir, üstelik ucuz bir taştır. Bu nedenle de kolaylıkla
boyanabilir (renklendirilebilir) ve dahakıymetli birçok taşın imitasyonu (taklidi) yapılabilir.Bunlardan birkaçı Turkuaz, Lapis Lazuli, Red Jasper, Yeşim, Zebercet, Krizokol taşlarıdır.

Diğer adları: Howlite
Bünyesindeki başlıca mineraller: KALSİYUM, BOR, SİLİSYUM, OKSİJEN, HİDROJEN (Ca2B .Si09(0 H )5) + (Eser miktarda)Sodyum , Potasyum
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Kristal sistemi: M ONOKLİNİK
Karıştırılabileceği taşlar: DATOLİT, BAKERİT
Sertlik derecesi: 2,5 – 3,5
Özgül ağırlığı: 2,58
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: TOPRAKSI, DONUK, CAMSI
Işığı geçirgenlik: OPAK, kristal form da SAYDAM, ince plaka halinde YARISAYDAM
Kırılma şekli: KONKOİDAL, UNEVEN
Sembolü olduğu husus: SÜKÛNET, DİNGİNLİK
Özdeşleştiği unsur: SU
Özdeşleştiği sayı: 2
Özdeşleştiği çakra: TAÇ (TEPE), ALIN (ÜÇÜNCÜ GÖZ)
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: KANADA, USA
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak İKİZLER, YENGEÇ ve ASLAN burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Son derece sakinleştirici, dinlendirici ve huzur verici bir enerji yayar. Stresi giderir. Topraklama taşıdır. Bunun için bir parçası cepte taşınabilir.Hafızayı güçlendirir. Oto-kontrol mekanizması oluşturur.Kanı toksinlerden temizler. Kan hastalıklarının tedavisinde yararlı olabilir.Kalp problemleri tedavisinde yararlıdır. Kan dolaşım sistemi hastalıklarının tedavisine yardım eder.Uykusuzluk (însomniya) çekenler için gerçek çaredir. Bunun için yastık altına veya yatağın çevresinde bir yere konulması yararlıdır. Görülen rüyaların hafızada tutulmasına yardım eder.
Kaslardaki kasılmaları ve gerginlikleri ortadan kaldırır.Yumuşak dokuları sağlıklı tutar.

Doku hasarlarını azaltır. Akciğer dokularındaki hasarın onarılmasına yardım eder.Kurdeşen ve isilik gibi kaşıntıların tedavisinde kullanılır. Çeşitli cilt hastalıklarının tedavisine yardım eder.Çocuklarda alt ıslatma probleminin çözümüne yardım eder..Raşitizm tedavisinde yarar sağlar.İdrarını tutamayan büyüklerin idrarını tutmasında yardımcıdır.Diş ve kemik (iskelet) sistemindeki kalsiyum seviyesini dengeler, böylelikle diş ve iskelet sistemi rahatsızlıklarını giderir.Aşırı eleştirel ifadeleri ve davranışları, stresi, öfkeyi, kabalığı azaltır, yumuşatır. Güven, ümit ve disiplini artırır. Sabrı öğretir.

Çalkantılı duyguları ve düşünceleri sakinleştirir, gerilimi azaltır, denge veuyum sağlar. Anksiyete, endişe, kuruntu, huzursuzluk giderimine yardım eder.Hormonal sistem hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.Artrit ve romatizma tedavisinde yararlıdır.Eklemleri sağlıklı tutar, osteoartrit (eklem kireçlenmesi) tedavisine yardım eder.
Romatoid Artrit tedavisinde yararlı olabilir.Pıhtılaşma konusunda dengeleyicidir.Sinir sistemi sağlığını korur, hastalıklarının tedavisine yardım eder.Dikkat dağınıklığını gidermekte ve odaklanma oluşturmakta yararlıdır.
Beyin koordinasyon eksikliğine dayalı Yabancı El Sendromu tedavisinde yararlı olabilir.

İletişim ve uyum geliştirmekte yarar sağlar.Tiroid ve paratiroid bezi sağlığını korumakta yararlıdır, bu bezlerde üretilen hormonların dengeli salınmasına yardım eder.Hücre zarlarını güçlendirir, bu suretle hem hücrenin sağlıklı kalmasını sağlar, hem de kanamaları önler.Bağdoku oluşumunda ve sağlıklı kalmasında görev alır.Böbrek taşlarının oluşumunu önlemekte etkilidir.Kemik kırık ve çatlaklarının hızla kaynamasına yardım eder.İltihapların önlenmesinde ve giderilmesinde yarar sağlar.Genel olarak kanserden, özel olarak da prostat ve kolon kanserinden korunmaya yardım eder.

Takip edilen ,,,,,,,