Güneş Taşı’nın Özellikleri

ÖZELLİKLER

Güneş Taşı neşe ve ışık veren bir taştır. Yaşam sevinci ve iyi huylar aşılar, sezgileri yükseltir. Eğer hayat güzelliğini kaybetmişse Güneş Taşı onu onarır ve kendinizi beslemenize yardımcı olur. Tüm çakraları temizleyerek, ışık ve enerji vererek gerçek benliğinizin parlamasına izin verir. Eski zamanlarda iyiliksever tanrılarla bağlantılı olduğuna ve şans getirdiğine inanılmıştır. Bu, ışıkla derinden bir bağ kuran, meditasyon sırasında ve günlük hayatta canlandırıcı bir gücü olan simgeyle ilgili bir taştır. Güneş Taşı başka insanların çakralarda veya aurada konumlanmış “kancalarını” ortadan kaldırmak için son derece yararlıdır. Bu kancalar zihinsel veya duygusal düzeyde olabilir ve sahiplenici ebeveynlerden, çocuklardan ya da sevgililerden gelebilir. Bunlar sizin enerjinizi çekip alır. Güneş Taşı başka insanların temaslarını tatlılıkla geri çevirir ve bağları koparmada son derece yararlıdır. “Hayır” demekte zorlanıyor ve sürekli başkaları için fedakârlıklar yapıyorsanız bu taşı sürekli yanınızda taşıyın, ilişki bağımlılığını ortadan kaldırır, kendinizi motive ederek bağımsız ve canlı olmanızı sağlar. Ertelemeler yüzünden hayattan geri kalıyorsanız Güneş Taşı bunun da üstesinden gelecektir.

Antidepresan olarak görev yapar ve kasvetli ruh hallerini yok eder. Mevsimsel duygu durum bozukluklarında kışın karanlığını aydınlattığı için özellikle yararlıdır. Ayrımcılığa maruz kalma, dezavantajlı durumda olma veya terk edilmişlik duygularını yok eder. Sınırlamaları ve takıntıları kaldırarak başarısızlık hissini tersine çevirir, özdeğer ve güveni artırır, iyimserlik ve coşkuyu teşvik ederek olaylar karşısında olumlu tutum takınmanıza yardım eder. En iflah olmaz kötümserler bile Güneş Taşı’na tepki verir. Karın boşluğuna yerleştirildiğinde ağır ya da bastırılmış duyguları kaldırır ya da dönüştürür.

İYİLEŞTİRME

Güneş Taşı kendi kendini iyileştirme gücünü tetikler, otonom sinir sistemini düzenler ve tüm organların uyumunu sağlar. Kronik boğaz ağrılarını geçirir ve mide ülserlerini rahatlatır. Mevsimsel duygu durum bozukluğu için özellikle faydalıdır, hertürdepresyonu ortadan kaldırır. Güneş Taşı bedenin çevresine kafeslenebilir ve kıkırdak sorunlarını, romatizmayı, genel ağrı ve sancıları giderir.

KONUM

Uygun şekilde takın, tutun veya yerleştirin. Özellikle güneşte kullanıldığında yararlıdır.

Takip edilen ,,,,,,,