Gül Kuvars Taşı Faydaları

Kuvars Kristalinin kırmızımsı, pembe,şeftali pembesi, lekesiz lavanta renklerindeki türüdür.Ancak kullanıldıkça rengi açılabilir, soluklaşabilir hatta beyazlaşabilir.Doğada, altıgen prizma biçiminde oluşabildiği gibi amorf (‘şekilsiz) olarak da bulunabilir.Rengini bünyesinde bulunan eser miktardaki Titanyumdan alır.

Diğer adlan: Rose Quartz, Pink Quartz, Pembe Kuvars, AŞK TAŞI, TAŞLARIN KAL
Bünyesindeki başlıca mineraller: SİLİSYUM, OKSİJEN (S i0 2) + (Eser miktarda)
Magnezyum, Sodyum, Alüminyum , Demir, Titanyum
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: KUVARS
Kristal sistemi: HEKZAGONAL (TRİGONAL – TRAPEZOHEDRAL)
Karıştırabileceği taşlar: MORGANİT, KALSİT
Sertlik derecesi: 7
Özgül ağırlığı: 2,65
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI
Işığı geçirgenlik: YARISAYDAM, SAYDAM
Kırılma şekli: KONKOİDAL
Sembolü olduğu husus: GÜÇLÜ ENERJİ, KOŞULSUZ SEVGİ, ŞEFKAT, AŞK, SOSYAL POPÜLARİTE, ÖZGÜVEN
Özdeşleştiği ay: MART, NİSAN
Özdeşleştiği çakra: KALP
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Brezilya, Madagaskar, USA, Rusya
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOÇ, BOĞA, YENGEÇ, TERAZİ ve OĞLAK burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Vücudu negatif enerjiden temizler, vücuttaki olumsuzlukları kaldırır, hayatı ve olayları berraklıkla kavramayı sağlar. Duyguları, düşünceleri ve iç güçleri dengeler, bu suretle zıt güçleri birbiriyle uyumlu hale getirir.Bedendeki statik elektriği giderir. Stresli durumlar karşısında sükûnet verir.Damarları ve vücut sıvılarını toksinlerden ve gereksiz parçacıklardan temizler. Böylelikle kan basıncını dengeler.

Lenfatik sistem sağlığını korur. Lenf kanseri tedavisine yardım eder.Kalbi ve kan dolaşım sistemini sağlıklı tutar, fonksiyonel şekilde çalışmasını sağlar, hastalanmışsa iyileşmesine yardım eder. Aritmiyi önler.Sevmeyi ve sevilmeyi sağlar, öğretir. Aile içi uyuşmazlıkların sevgi ile ortadan kaldırılmasına yardım eder. Bunun için evin bir köşesine yerleştirilebilir.Göz için şifadır. Göz hastalıklarını iyileştirmeye yardım eder.

Kâbus görmeyi engeller. Güzel rüya görmeye ve rüyaları hatırlamaya yardım eder.Deriyi temizler ve güzelleştirir. Kırışıklıkları önler, azaltır. Sivilce tedavisine yardım eder.Çocuklar için mükemmel bir sakinleştiricidir. Çocukların karanlıktan korkmasını önler. Küçük çocukların veya prematüre bebeklerin sağlıklı bir kalbe sahip olmasına yardım eder.Genital sistemi sağlıklı tutar, fonksiyonel şekilde çalışmasını sağlar, hastalanmışsa iyileşmesine yardım eder. Doğurganlık işlevini artırır.Sindirim sistemini sağlıklı tutar, hastalıklarım iyileştirmeye ve bağırsak problemlerinin giderilmesine yardım eder.

Böbrekleri sağlıklı tutar, fonksiyonel şekilde çalışmasını sağlar, hastalanmışsa iyileşmesine yardım eder.Gebelik sırasında anne ve cenini koruyucudur.Depresyon halinin ortadan kalkmasında ve en azından etkisinin azaltılmasında yardımcıdır.Çocukluk dönemlerinde yaşanan ve bilinçaltına itilen sevgi ve güven eksikliği, cinsel istismar gibi duygusal yıkım oluşturan olayların etkisini temizler.

Kalp kırıklıklarında gönül ferahlatıcı etkisi vardır.Tiroid bezini sağlıklı tutar, hastalanırsa iyileşmesine yardım eder.Bağışıklık sistemini güçlendirir. Timüs bezini güçlendirir, çalıştırır.Bağımlılıklardan kurtulmaya yardım eder. Alkolikler için tavsiye edilen bir taştır. Akciğerleri sağlıklı tutar, fonksiyonel şekilde çalışmasını sağlar, hastalanmışsa iyileşmesine yardım eder.-Büyülere, özellikle de aşk büyülerine karşı etkili olduğu kabul edilmektedir.

Pozitif iyon fazlalığını temizleyerek başta radyasyon olmak üzere ortamı temizler ve hastalıkları önler.Piroelektrik özelliğe sahiptir. Isıtıldığında elektrik üretir. Bu nedenle kalp ve beyin elektriğinin dengelenmesinde, böbrek taşlarının eritilmesinde, vücudun ısıtılmasında kullanılabilir.

Takip edilen ,,,,,,,