Fuksit Taşı Faydaları

Fuksit Taşı Nedir? Fuksit Taşı Faydaları | Değerli TaşlarMikanın alt türlerinden Muskovit taşının yeşıl veya yeşilimsi mavi renkli alt türüdür. Fuksit taşma yeşilliği veren bünyesindeki krom parçacıklarıdır. Mika türleri arasında en yumuşak olanıdır.Bazısı çeşitli minerallerin kompozisyonu halindedir. Görünüşü itibariyle tıpkı Zoisit taşına benzer. Hatta Zoisit taşının bir cinsinin içinde Yakut bulunduğu gibi, Fuksit içinde de bulunur. Birbiriyle karıştırılması mümkündür.Yeşil Aventurin, Yosunlu Akik ve Pirit birleşimi olduğu da iddia edilmektedir.

Diğer adlan: Verdit
Bünyesindeki başlıca mineraller: POTASYUM, ALÜMİNYUM, SİLİSYUM, HİDROJEN, FLORİN, KROM (K,(Aİ, Cr)4Si6Al2O20(OH, F)4)
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: –
Kristal sistemi: txtt^_
Karıştırılabileceği taşlar: MUSKOVİT – MİKA
Sertlik derecesi: 2,5 – 3
Özgül ağırlığı: 2,84
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI, İNCİMSİ
Işığı geçirgenlik: YARISAYDAM, SAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: MİKA BENZERİ, KIYMIKSI, LİFSİ
Sembolü olduğu husus: GÜÇLÜ ENERJİ, YETENEK
Özdeşleştiği sayı: 9
Karıştırılabileceği taşlar: ZOİSİT
Radyoaktivite: Zorlukla algılanabilecek azlıkta radyoaktif
Özdeşleştiği çakra: TAÇ (TAÇ), KALP, BOĞAZ (GIRTLAK)
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Brezilya, Rusya, USA, Afganistan, Pakistan, Avusturya
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak BOĞA, BAŞAK, TERAZİ
KOVA burcu insanlarında daha yararlıdır.

YARARLARI

Stresi giderir. Taşa bakarak bile bu gerçekleşebilir.Zekâyı güçlendirir. Öğrenme ve anlama yeteneğini artırarak başarıya ulaştıran karar verme gücü verir.Kanla ilgili hastalıkların tedavisine yardım tedavi eder.Kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin oranının dengede tutulmasında yararlıdır.Atardamarların sağlığını korur.Bir parçasının yastık altına konulması, dinlendirici uyku sağlar.Fiziksel darbelerin / sarsıntıların çabuk atlatılmasına yardım eder. Belkemiği omurlarını güçlendirir, dengede tutar ve hizaya getirir.

İskelet – Kas sistemini esnekleştirerek fonksiyonel hale getirir.İsilik, alerji, kaşıntı, döküntü gibi deri problemlerinin tedavisine yardım eder. Doğrudan deriye uygulanması (masaj) daha hızlı sonuç verir.Çocuklardaki alerjenlere hassasiyeti, hiperaktif durumu, DEHB hastalığım,gelişme eksikliğini veya bozukluğunu tedavi etmek için, yatak odalarında, başucunda Fuksit Kaya bulundurulmalıdır.Duygusal darbelerin / sarsıntıların çabuk atlatılmasına yardım eder.Gırtlak ve boğaz hastalıkları için çok yararlıdır.Enflamasyonu (iltihap nedeniyle oluşan yangıyı) hafifletir.Bağışıklık Sisteminin ıslahına ve güçlenmesine yardım eder. Harekete geçirir.

Bedenden zararlı ve zehirli parçacıkların uzaklaştırılmasına yardım eder.Kanla ilgili hastalıkların tedavisine yardım eder.Kan şekerini dengelemekte zorlananlar için ideal bir yardımcıdır. Bununiçin Fuksitin bekletildiği sudan, her yemekten sonra az miktar içilmelidir.El bileği burkulmalarına yararlıdır. Karpal Tünel Sendromu hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.

 

Takip edilen ,,,,,,,