Florit Taşı Özellikleri

Doğal Florit, göz alıcı renkleriyle çiçek buketi gibidir. Canı parlaklığı ve zengin renkleriyle aranılan hoş bir taştır.
Yeryüzünün en. renkli mineralidir. Mor renklisi kolaylıkla Ametist taşıyla yarışır ve benzeşir. İkisini birbirinden ayırmak zordur. Floresans özelliği dolayısıyla yaydığı renkler de oldukça değişkendir, Morötesi ışık altında mavi, sarı, beyaz ve kırmızımsı renkler gösterir.İsmini, bünyesindeki florin elementinden alır.

Diğer adları: –
Bünyesindeki başlıca mineraller: KALSİYUM, FLORİN (CaF2) + (Eser miktarda)
Magnezyum, İtriyum, Seryum, Silisyum, Alüminyum, Demir, Yuropyum, Samaryum,
Oksijen, Klor
Kimyasal grubu: FiALİT
Bağlı olduğu taş grubu: –
Kristal sistemi: İZOMETRİK
Karıştırılabileceği taşlar: KALSİT, KUVARS, APATİT, AMETİST
Sertlik derecesi: 4
Özgül ağırlığı: 3 – 3,3
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI
Işığı geçirgenlik: YARISAYDAM, SAYDAM
Kırılma şekli: KONKOİDAL BENZERİ – UNEVEN, GEVREK
Sembolü olduğu husus: GÜÇLÜ ENERJİ, YETENEK
Özdeşleştiği sayı: 6, 7
Özdeşleştiği ay: ARALIK
Özdeşleştiği hayvan: GEYİK, KARACA
Özdeşleştiği çakra: TAÇ (Beyaz), KALP (Yeşil), BOĞAZ (Mavi), ÜÇÜNCÜ GÖZ (Mor)
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: İNGİLTERE, İSPANYA, ÇİN, BREZİLYA, KANADA,
MEKSİKA, ALMANYA, HİNDİSTAN, USA

İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak AKREP, OĞLAK, KOVA
ve BALIK burcu insanlarında daha yararlıdır. Sağlık yönünden “KORUYUCU MELEK
TAŞI” olarak adlandırılır.

YARARLARI

Dengeli enerji sağlar. Fiziksel ve ruhsal bedeni temizler ve güçlerini dengeler,hastalıklarını iyileştirici etkisi vardır. Genel sağlığı destekler.Stres ve melankoliyi azaltır.Ağırbaşlılık ve itidal taşıdır. Gerektiğinde geri adım atmaya ve daha iyisini yapmaya yardım eder.Hafızayı kuvvetlendirir, berrak bir zihin sağlar. Objektif düşünce ve bir konuda yoğunlaşma için yararlıdır.Kalp ve kan damarları için yararlıdır.Insomniya tedavisinde yararlıdır.

Dinlendirici uyumaya yardım eder.Kas sistemini iyileştirir ve güçlendirir. Bağdokularmı güçlendirir.Cerahatli yaraların iyileştirilmesine yardım eder. Bir bardak su içine konulan Florit güneş ışığında 12 saat bekletildikten sonra içilir veya banyo suyuna karıştırılır ve yaraların üzerine dökülürse yaraların iyileşmesine yardım eder.Etkilenen bölgeye doğrudan temas ettirildiğinde ağrıları kademeli şekilde ortadan kaldırır, enerji tıkanıklıklarını açar.

Deri hastalıklarının tedavisine yardım eder. Yeni deri hücreleri oluşturmak, deriyi yenilemek için çok yararlıdır. Sivilce tedavisinde yararlı olabilir.Böbrek hastalığına sebep olumsuz belirtileri ortadan kaldırmak için bekletildiği su içilebilir.

İskelet sistemi ve diş sağlığını destekler, kemik dokularını ve diş minesini güçlendirir. Belkemiği hasarlarım onarmaya yardım eder. Kireçlenme tedavisinde yararlıdır.Geçmişteki kötü anıların etkisinden kurtulmaya yardım eder, güne odaklanmayı sağlar. Asabiyet tedavisine yardım eder. Depresyon ve umutsuzluğu ortadan kaldırmaya yardım eder. Anksiyete tedavisinde yararlıdır. Psişik saldırılara karşı kalkan oluşturur.Sinir ağrılarını giderir. Santral sinir sistemini / parasempatik sinir sistemini düzene sokar.Bağışıklık sistemini güçlendirir.Dalak ve karaciğer sağlığının korunmasında ve hastalıklarında yararlıdır.Alkol gibi bağımlılıkları olanların kullanması gereken bir taştır. Geri kazanım sağlar.Akciğer sağlığını destekler. Mukoza zarlarını onararak solunum sistemi hastalıklarını ve solunum yolları iltihaplarını tedaviye yardım eder. Solunum yolları alerjilerinde yararlı olabilir.

Bedeni kimyasallardan, gereksiz parçacıklardan, mikroplardan temizler.Grip hastalığına karşı yararlıdır.Eski uygarlıklardan bu yana kanser tedavisinde kullanılmıştır. Tümör tedavisine yardım eder.DNA problemlerinin tedavisine yardım eder.Pamukçuk yarası (AFT) ve Herpes tedavisine yardım eder.Hastalıkların, çabuk ve kolaylıkla iyileşmesini sağlar.

Takip edilen ,,,,,,,,,,