Florit Taşı Faydaları

RENK Berrak, mavi, yeşil, mor, sarı, kahverengi
GÖRÜNÜM Saydam, kübik veya sekiz yüzeyli taşlar, her boyutta
NADİRLİK Kolay bulunur
kaynak Birleşik Devletler, Britanya, Avustralya, Almanya, Norveç, Çin, Peru, Meksika, Brezilya

ÖZELLİKLER Florit, özellikle de psişik düzeyde son derece koruyucu bir taştır. İçinizde dış etkiler işbaşındayken farkındalığınızın artmasına eder ve psişik yönlendirmeyle aşırı zihinsel etkiyi kapatır. Bu tas aurayı temizleyip dengeler. Bilgisayar kaynaklı elektromanyetik strese karşı son derece etkilidir. Uygun şeklide yerleştirildiğinde jeopatik stresi engeller İyileştirme amaçlı kullanılan Florit negatif enerjiler ve her türden stresi çeker. Bedende mükemmel işlemeyen her şeyi temizler,arındırır ,yok eder ve yeniden düzenler.Bu her türden organizasyonluğun üstesinden gelmek için kullanılacak en iyi taştır.

Florit ruhsal enerjileri topraklar ve birleştirir. Önyargısız tarafsızı destekler ve sezgisel güçleri yükseltir, yüksek ruhsal gerçekliklerin farkın da olmanızı sağlar ve ruhsal uyanışınızı hızlandırır, zihniniz, odaklar ve onu evrensel zihne bağlar. Florit gruplara denge getirir, onları ortak bir amaç etrafında birleştirir.

Pek çok düzeyde ilerlemeyle özdeşleştirilen Florit günlük hayatı yapılandırır. Bu taş kaosun üstesinden gelir; fiziksel, duygusal ve zihinse bedenleri yeniden organize eder.

Psikolojik olarak belirli davranış kalıplarını yok eder ve bilinçaltının kapısını yavaşça açar, bastırılmış duyguları çözüm için yüzeye çıkarır Özgüven ve beceriyi artırır.

Florit mükemmel bir öğretme yardımcısıdır; bilgiyi organize eder ve işler, öğrenilmekte olanı daha önce öğrenilmiş olana bağlar ve konsantrasyonu arttırır. Yeni bilgileri özümsemenize yardım eder ve hızlı düşünmeyi teşvik eder.

Duygusal olarak Florit dengeleyici bir etkiye sahiptir. Zihnin ve uyguların beden üzerindeki etkilerini anlamanıza yardım eder ilişkilerde dengenin önemini öğretir. Fiziksel olarak dengeye ve koordinasyona  yardımcıdır.

İYİLEŞTİRME Florit enfeksiyonlar ve dengesizliklerle uğraşan güçlü bir iyileştirme aracıdır. Dişlere, hücrelere ve kemiklere faydalıdır DNA hasarlarını onarır Virüslere karşı, özellikle iksir olarak çok güçlüdür. Florit deriyi ve özellikle solunum yollarındaki sümüksü dokuları canlandır,ülserlere ve yaralara iyi gelir.Soğuk algınlığı,nezle ve sinüziti iyileştirir, Eklemleri harekete geçirerek yapışıklıkları ortadan kaldırır. Artrit, romatizma ve omurga yaralanmalarını iyileştirir. Kalp etrafında doğru hareketlerle dolaştırıldığında ağrıları dindirir. Sinirsel kaynaklı ağrıları yok eder iyi gelir, lekeleri ve kırışıklıkları giderir. Dişlerle ilgili işlemlerde kullanıp Cinsel libidoyu artırır.

KONUM Kulakmemesine takın veya çevrenizde bir yere yerleştirin. şifa için uygun yerlere koyun. Florit negatif enerjiyi ve stresi çeker, her uygulamadan sonra temizlenmesi gerekir. Bilgisayarın üzerine veya kendinizle elektromanyetik sis arasına yerleştirin. Esansını ortama sıkın. Avuç taşları yararlı yatıştırıcılardır.

ÖZEL RENKLER

Genel özelliklerinin yanı sıra farklı renklerinin özellikleri aşağıda sıralanmıştır:
Mavi Florit yaratıcı, düzenli düşünceyi geliştirir ve iletişimi netleştirin İki eylemli bir taş olarak fiziksel veya biyomanyetik bedenler için gereken enerjiyi canlandırır veya yatıştırır. Gözler, burun, kulaklar ve boğaz problemlerinde etkilidir. Beyin aktivitesini kuvvetli biçimde odaklayarak iyileştirme potansiyelinizi büyütür ve ruhsal farkındalığı uyandırabilir.

Berrak Florit taç çakrayı harekete geçirir, auraya enerji verir ve zekânın ruhla uyumunu sağlar. Çakraları hizalayarak fiziksel bedene evrensel enerji verir. İyileştirme sırasında diğer taşların etkisini artırarak bulanık görüşü berraklaştırır.

Yeşil Florit fazla enerjiyi topraklar, duygusal travmaları dağıtır enfeksiyonları temizler. Ortamdaki negatif enerjileri emmede özellikle etkilidir. Bilinçaltındaki bilgileri yukarı çeker ve sezgilere erişim sağlar.Etkili bir çakra ve zihin temizleyicidir, köhne koşullanmaları yok eder . Mide rahatsızlıklarını ve bağırsaklardaki krampları rahatlatır

Mor ve Eflatun Florit üçüncü gözü uyarır ve psişik iletişime sağduyu katar. Mükemmel bir meditasyon taşıdır. Kemiklerin ve kemik iliği sorunlarının tedavisinde yararlıdır.

Sarı Florit yaratıcılığı geliştirir ve grup enerjisini dengeler. Ortaklaşa yapılan girişimlerde özellikle yararlıdır Entelektüel faaliyetleri destekler. Fiziksel düzeyde toksinleri atar Kolesterolü düzenler ve karaciğere iyi gelir.

İtriya Florit diğer Florit’lerden biraz farklı bir biçim dedir ve organizasyon bozukluklarını düzeltmez. Yine de Florit’le ilişkili diğer durumların tedavisinde etkilidir. Hizmet odaklı bir taştır. Zenginlik ve bereketi çeker, dışavurum ilkelerini öğretir. Zihinsel faaliyetleri yükseltir.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,,,,,