Epidot Taşı Özellikleri

EPİDOT - Hasan Kocabaşİsmini, kristal yâpsındân alır. Iğnemsi kristaller topluluğu halinde gittikçe,genişleyen yapıdadır.Sarımsı yeşil, kahverengimsi yeşil, siyah renklerdedir.

UNAKİT taşının yeşil bölümleri EPİDOT taşıdır. Ayrıca küçük parçacıklar halinde Prehnit taşının bünyesine girer.
Sert ama gevrek ve kırılgandır.

Diğer adları: Pistakit
Bünyesindeki başlıca mineraller: KALSİYUM, ALÜMİNYUM, DEMİR, SİLİSYUM, OKSİJEN, HİDROJEN {Ca2}{Al,Feî+}(Si,07)(Si04)0(0H ) + (Eser miktarda)Magnezyum, Manganez
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: EPİDOT GRUP
Kristal sistemi: MONOKLİNİK
Sertlik derecesi: 6 – 7
Özgül ağırlığı: 3,38 – 3,49
Çizgi rengi: RENKSİZ, SOLUK
Parlaklığı: CAMSI, İNCİMSİ
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: UNEVEN – KONKOİDAL
Sembolü olduğu husus: CAZİBE, BOLLUK, NEGATİF ENERJİNİN TEMİZLENMESİ
Özdeşleştiği ay: –
Özdeşleştiği sayı: 2
Özdeşleştiği unsur: TOPRAK, SU
Özdeşleştiği çakra: SAKRAL (DALAK), SOLAR PLEKSUS (MİDE), KALP, ayrıca
TÜM ÇAKRALAR
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Avusturya, Bulgaristan, Fransa, İtalya, Meksika, Norveç,
Güney Afrika, ABD
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak İKİZLER, YENGEÇ ve TERAZİ burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Dokunduğu her yerde enerji artırıcı özelliktedir. Fiziksel ve duygusal tıkanıklıkları açar. Kişiyi doğal haline dönüştürmek için mükemmeldir. Fiziksel bedeni güçlendirir.Topraklama taşıdır, fazla elektriği boşaltıp stresi giderir, sakinleştirir.Anlama yeteneğini artırır. Doğru kararlar almak için yardımcı olur.Kalp sağlığı için yararlıdır.

Kuru deriyi yumuşatmak ve yumuşak tutmak için bekletildiği su, cildi yumuşatıcı iksir olarak kullanılabilir.
Duygusal bedeni ve Aurayı temizler.Öfke, hırs, kıskançlık gibi olumsuz özellikleri hafifletir ve zaman içinde
temizler.Depresyon, umutsuzluk gibi olumsuzlukları gidermek ve enerji titreşimlerini artırmak için çok önemli bir taştır. İyimserlik duygularını yükseltir.OKB tedavisine yardım eder.

Beyin yorgunluğunu giderir. Beyin, sinir sistemi ve tiroid hastalıklarının müştereken tedavisine yardım eder. Sinir sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.Felcin önlenmesinde yararlıdır.Bağışıklık sistemini güçlendirir, böylece iyileşme sürecini hızlandırır.Karaciğeri sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder.Tümörlerin, kistlerin, miyomların eritilmesine yardım eder.

Böbreküstü bezlerinin sağlıklı ve işlevsel olmasına yardım eder.Yeme, içme, uyuma gibi kişisel ihtiyaçların düzenli olmasına yardım eder.Safra kesesini sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder.İskelet sistemini sağlıklı tutar, ostcuporoz, osteoartrit, osteomalazi gibi iskelet sistemi hastalıklarının tedavisine yardım eder.Kanın pıhtılaşmasında önemlidir. Pıhtılaşma sistemindeki düzensizlikleri önler.Kalbin ve kan dolaşım sisteminin işlevselliğinde rol oynar. Damarları esnekleştirerek ve plak oluşumunu engelleyerek ateroskleroz (damar sertleşmesi) hastalığını önler. Atardamarları güçlendirir ve sağlamlaştırır.

Kolon kanseri riskini azaltır. Kolorektal kanseri önlemekte yararlıdır.Polip tedavisinde yararlıdır.Mide alanlarını döşeyen membranları (zarları) sağlamlaştırır. Mide asit fazlalığım gidererek normal seviyesine getirmeye yardım eder. İltihaplı bağırsak hastalıklarının tedavisine yardım eder.

Böbrek taşlarının önlenmesinde yardımcı olur. Mesane iltihabını gidermeye yardım eder.Kolajen oluşumunu geliştirir. Böylelikle dokuları ve bağdokuları güçlendirir.Lenfatik sistemi ağır metaller, zehirli kimyasallar gibi zararlı parçacıklardantemizler.Akciğer dokularındaki hasarın onarımına yardım eder.

Takip edilen ,,,,,,,