Enerji Taşları ve Faydaları

Evrenin bir yerlerinde bir yıldızın ömrü sona erer ve patlar (Nova, Süpernova, Hipernova, Gamma Işın Patlaması…). Patlama sonucu hem enerji, hem de enerji önünde sürüklenen m adde parçacıkları uzaya savrulur ve dalgalar halinde uzayda ilerler. Bu enerji ve parçacıklar, o kadar güçlüdür ki rastladıkları yıldızları veya gezegenleri parçalayabilir.Bu nedenle uzayda ilerleyen enerjinin ilk temasıyla yıldızlar ve gezegenler, içsel enerjilerini dışa doğru yayarak bir enerji kalkanı oluşturur ve kendilerine çarpacak enerji bombardımanından korunmaya çalışırlar. Satürn ve dünyamızın kutup bölgesinde açıkça görülen bu enerji kalkanına kutup ışıması, ışıma, aura gibi adlar verilmektedir.Yıldızların kendilerini koruma çabalarına benzer şekilde, canlı ve cansız tüm varlıklarda da yaratılış kanunundan (sünnetullah) kaynaklanan aynı korunma içgüdüsü bulunmaktadır. Bir insana baktığımızda da, bir bitkiye veya hayvana baktığımızda da, gözlerimizden çıkıp bu varlığa ulaşan enerji, benzer auranın oluşmasına sebep olacaktır.
Dıştan gelen enerjinin odaklandığı insanın iç enerjisi sağlıklı ise, oluşturduğu enerji kalkanı da sağlıklı olacak, gelen enerji kendi enerjisine uyumluysa içselleştirecek, uyumsuzsa geriye yansıtacaktır. İç enerjimiz sağlıklı değilse yani bedenim izde veya ruhsal durum um uzda bir arıza varsa, dıştan gelen enerji uyumsuz da olsa serbest radikaller halinde vücudumuza girecek ve vücudumuzda tahribat yapacaktır. Nazar dediğimiz olumsuz etki veya vampirizm denilen başkasının enerjisini soğurma, böyle oluşur.“Yıldızı düşük” terim i de çevredeki olumsuz enerjiden kolayca etkilenmeyi anlatmaktadır. Özellikle Yengeç ve Balık insanları, yakınında bulunan insanların acılarından, elemlerinden, duygusal sarsıntılarından doğan olumsuz enerjilerini, farkında olmadan soğurur ve hastalanırlar.
Taşıdığımız taşların birçoğu, yaydıkları enerjiyle hem dıştan gelecek enerjilere karşı kalkan oluşturmamıza yardım edecek, hem de iç enerjimizi düzene sokacaktır. Ayın dünyamıza kalkan oluşu gibi.

Takip edilen ,,,,,,,