Elmas Taşının Özellikleri

Elmas Nedir? Özellikleri Nelerdir? » BilgiustamEn sert taştır. Aynı zamanda en keskinidir. Kesemediği herhangi bir taş veya madde bulunmamaktadır.
Kural olarak saydam ve renksizdir. Bunlar saf karbon mineralidir. Ancak az da olsa sarı, kahverengi, gri, mavi, yeşil, siyah, beyaz, pembe, mor, turuncu, eflatun ve kırmızı renklileri de bulunmaktadır. Sentetikleri çok fazladır. Kimyasal işlemlere tabi tutularak insan külünden de oluşturulmaktadır.

Diğer adları: Diamond, Kral Taş, Pırlanta
Bünyesindeki başlıca mineraller: KARBON (C) (Rengine göre eser miktarda diğer
mineralleri barındırabilir.)
Kimyasal grubu:Nabit
Bağlı olduğu taş grubu: –
Kristal sistemi: KÜBİK
Sertlik derecesi: 10+
Özgül ağırlığı: 3,51
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: PARLAK, KENDİNE HAS SERT IŞILTI
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARIŞAYDAM, çok az da OPAK
Kırılma şekli: KONKOİDAL
Sembolü olduğu husus: GÜÇ, TUTKU
Özdeşleştiği ay: NİSAN, AĞUSTOS, EYLÜL, KASIM
Özdeşleştiği sayı: 2
Özdeşleştiği unsur: ATEŞ
Özdeşleştiği çakra: TEPE
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Avustralya, Gana, Zaire, Brezilya, Hindistan,GüneyAfrika, ABD
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOÇ, BOĞA, ASLAN, TERAZİ, OĞLAK, AKREP burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

En önemli yararı sizi zengin göstermesi, dolayısıyla hava atmanıza imkân vermesidir. Ancak aşırı değerli büyük elmasların uğursuzluk, daha doğrusu bela getirdiği de bir gerçektir.Elmasın, aşkta, macerada ve finansal girişimlerde şans getirdiğine inanılmaktadır.

Elmasın erkekle kadın arasındaki sevgiyi ve aşkı güçlendirdiği, sadakat sağladığı kabul edilip, nişan yüzüğü olarak kadınlara elmas taşlı yüzük alınmıştır. (Değerinden dolayı arada bağlılık oluşturması doğaldır).Kullanana saflık, sevgi ve neşe getirdiği söylenmiştir.On ikinci yüzyıldan itibaren batılı savaşçılar savaşlarda koruyucu tılsım olarak kullanmışlar, sertliği nedeniyle yenilmezlikle özdeşleştirmişlerdir.

Aklı korur. Akıl hastalıklarının tedavisinde yararlı olabilir.Temel maddesi karbon olduğu için tüm organların sağlığı için yarar sağlar.Bedeni güçlendirir.Hücreleri yenileyerek erken yaşlanmayı önler.Cinsel işlev bozukluklarının tedavisine yardım eder.DNA oluşumunda ve genetik mutasyonun engellenmesinde yararlıdır.Yakut, Zümrüt, Kuvars ve Yeşim gibi Elmasın da büyülere karşı koruma sağladığı, büyülerin etkisinden kurtardığı kabul edilmektedir.

Takip edilen ,,,,,,,