Doğal Tesbih Taşları ve Özellikleri

Günümüzde tesbih yapımı için kullanılan birçok malzeme bulunmaktadır. Ancak bu malzemeler arasında doğal tesbih taşlarının yer ayrıdır. Bunun en önemli nedeni ise taş tesbihlerin insan vücuduna olan faydalarıdır. Doğal taşlar, tarih boyunca insanlar arasında tedavi amaçlı kullanılmış unsurlardır. Ancak doğal taşların faydalarından yararlanabilmek için bizzat kullanılmaları ve vücut ile temas ettirilmeleri gerekmektedir. Peki, tesbih yapımında kullanılan faydalı doğal tesbih taşları ve özellikleri nelerdir?

Doğal Tesbih Taşları Nelerdir?

Doğal taş tesbih yapımında kullanılan her bir taşın kendine özgü karakteristik özellikleri bulunmaktadır. İşte tesbih yapımında kullanılan taşlar ve en önemli özellikleri…

  • Akik: Güçlü iyileştirici etkileri bulunan bu doğal taş, uykusuzluğa ve nazara karşı oldukça etkilidir.
  • Amazonit: Doğal tesbih taşları arasında Amazonit taşı da yer almaktadır. Bu taş, enerjisi sayesinde doğumu kolaylaştırır ve kasların güçlenmesini sağlar.
  • Azurit: Psişik güçleri artırıcı özelliği bulunan bu doğal taş, aynı zamanda adet sancılarının giderilmesinde de oldukça etkilidir.
  • Kalsedon: Cesaret verici bir doğal taş olan kalsedon, gözle ilgili sağlık problemlerinin giderilmesine yardımcı olduğu gibi nazara karşı da koruyucudur.
  • Mercan Taşı: Mercan cilt hastalıklarına karşı etkili bir taştır. Ayrıca zekâyı kuvvetlendirir ve ev içindeki huzuru sağlar.
  • Kuvars: Nadir bulunan bu doğal taş, duygusal dengeleyici özelliğinin yanı sıra nazardan koruyucu etkisiyle de bilinmektedir.

Tesbih yapımında kullanılan taşlar yukarıda bahsedilenler ile sınırlı değildir. Bunların yanı sıra kehribar, firuze, yeşim taşı ve ametist gibi taşlar da doğal tesbih taşları arasında yer almaktadır.

 

Takip edilen ,,,,,,,,,,,