Doğal Taşlarla Süsleme

TAŞLARLA SÜSLEME

Bazıları doğal hallerinde bile şaşırtıcı derecede göz alıcı olan taşlar, özellikle biçim verilip cilalandıklarında çok dekoratif olur. Günümüzde pek çok çeşidi olan değerli taşlar işlenerek dekoratif eşya yapılıp satılır. Bu eşyaların tümü çevrelerini zenginleştirir, bilhassa da ezoterik özelliklerine göre seçilmişlerse.

Zümrüt ve Safir gibi değerli taşlar hayat doludur. Kadınlar kadar erkekler için de harika mücevherlerdir ama gerçekte tüm taşlar çevrenizi zenginleştirir ve olağanüstü görünür. Dikkatlice yerleştirilmiş bir taş sihirli bir biçimde çevresini dönüştürebilir.

Değerli taşları takı olarak kullanmak eskiden krallara veya din adamlarına tanınan bir ayrıcalıktı. Yahudilerin en yüksek dini görevlisi değerli taşlarla süslü bir göğüs zırhı takardı. Bu, görev nişanı almaktan biraz daha fazlasıydı; giyene güç de kazandırıyordu. Erkekler ve kadınlar ilk çağ kadar eski zamanlardan beri taşlı takılar, tılsımlar takarlardı. Bu takıların süsün yanı sıra koruyucu bir işlevi de vardır, kullananları kötülüklerden korurlardı.

Taşlar günümüzde de aynı güce sahip ve değerli mücevherler sadece görünümleri için tercih edilmiyor. Taşları takı olarak takmak veya sadece yakında bulundurmak bile enerjinizi yükseltebilir (Turuncu Karnelyan taşı), bulunduğunuz yeri arındırabilir (Amber) ve zenginliği çekebilir (Sitrin). Dikkatlice yerleştirildiklerinde taşlar yaşamınızı değiştirebilirler Sezgilerinizi geliştirecek (Apofilit), zihinsel yeteneklerinizi arttıracak (Yeşil Turmalin) ve güveninize tavan yaptıracak (Hematit) taşlar seçebilirsiniz. Bereket (Kaplan Gözü) ve şifayı (Kalamin) seçebilir veya aşkı kendinize çekebilirsiniz (Rodonit).

Takip edilen ,,,,,,,,,,,,,,,