Doğal Taşlarla Şifa Gücü

TAŞLARIN ŞİFA GÜCÜ

Taşlar binlerce yıldır iyileştirmek ve denge vermek için kullanılmışlardır. Bunu da rezonans ve titreşim aracılığıyla yaparlar. Taşların şifa gücünden maksimum ölçüde yararlanmak için uygun şekilde eğitilmiş veya kalifiye ve deneyimli biri tarafından yönlendiriliyor olmalısınız. Ancak sık görülen rahatsızlıklar için taşlardan faydalanabilirsiniz. Taşlar etkili ilk yardım reçeteleri sunar

Bazı taşlar tedavi edici özellikleriyle bilinen mineraller içerirler. Örneğin bakır, çıban ve iltihaplara iyi gelir. Bakır Taşı’nda önemli miktarda bakır bulunur ve bu taş ağrıyan eklemlerle kaslara yardımcı olur. Bakır Taşı’ndan bir bilezik takmak bedenin, aynen bakır bir bileziğin yaptığı gibi, ufak miktarlarda bakır emmesini sağlar. Eski Mısır’da Bakır Taşı enfeksiyonları engellemek için toz haline getirilip yaralara uygulanırdı. Günümüzde güçlü bir zehirden arındırıcı olarak kullanılır ancak kendisi de zehirli olduğundan sadece haricen uygulanmalıdır. Toksik taşların bu zehirden arındırıcı özellikleri daha çok “benzer benzeri iyileştirir’’ home-opatik prensibine dayanmaktadır. Taşların sahip oldukları titreşimsel dozlar küçük miktarlarda güvenliyken büyük miktarlarda alındıklarında zehirli olabilir.

Taşlar çağdaş tıp uygulamalarında da kullanılmaktadır. Elektrik, bazen de ışığın basınçla üretilmesi demek olan piezoelektriktirler. Bu özellikten, ses dalgaları yaratmak için piezoelektrik kullanan ultrason cihazlarında yararlanılır. Ses artık çağdaş cerrahi teknolojilerinde kullanılmaktadır. Sıkıca odaklanmış bir ses ötesi demeti bedenin derinliklerindeki yaraları ve tümörleri, müdahaleci işlemlere gerek kalmadan yakar.

Şamanlar ve eskiçağların taş şifacıları taşların ses ve ışık titreşimlerini yoğun bir ışın haline getirebilme yeteneklerini bilir ve bunu tedavi amaçlı kullanırlardı. Bir taş çubuğunu deri üzerinde gezdirmek basınca neden olur ve bu da deri altındaki organa odaklanmış bir demet gönderir.

Eski şifacılar ayrıca hangi taşların enerji verip hangilerinin sakinleştirici olduğunu bilirdi; çok çalışan bir organı sakinleştirirken aynı zamanda tembel bir organı da uyaran taşlar vardır. Mıknatıs taşı, pozitif ve negatif yükleriyle tam olarak bunu yapar. Aşırı çalışan organları sakinleştirip yeterince çalışmayanları uyarır. Hızla iyileştiren taşların yanı sıra daha yavaş çalışan taşlar da vardır. Eğer ağrıyla baş etmek istiyorsanız ki ağrı, bedeninizde yolunda gitmeyen bir şeylerin habercisidir- bunu taşlar aracılığıyla yapabilirsiniz. Ağrı, enerji fazlalığının, bir tıkanıklığın veya zafiyetin sonucudur. Lacivert Taşı veya Pembe Kuvars gibi yatıştırıcı ve sakinleştirici bir taş enerjiyi yatıştıracak, Karnelyan taşı uyaracak ve Katedral Kuvarsı da nedeni ne olursa olsun ağrıyı dindirecektir.

Taşlar baş ağrıları için de birebirdir. Lacivert Taşı bir migren ağrısını çabucak alabilir. Ancak baş ağrısının nereden kaynaklandığını bilmeniz gerekir. Eğer stres kaynaklıysa alna yerleştirilecek Ametist, Amber veya Turkuaz ağrıyı giderecektir. Eğer yiyeceklerden kaynaklanıyorsa Aytaşı veya Sitrin gibi mideyi sakinleştiren bir taş kullanmak uygun olur.

Takip edilen ,,,,,,