Doğal Taşlarla Egzersizler

DOĞAL TAŞLARLA EGZERSİZLER

Özellikle telefonla rahatsız edilmeyeceğiniz bir yere taşınızla birlikte rahatça yerleşin. Taşı iki elinizle tutun veya önünüzdeki alçak bir sehpaya koyun.

Hafifçe nefes alın; her nefesinizi, içinize çektiğinizden biraz daha uzun sürede verin. Nefes verirken hissediyor olabileceğiniz tüm stres ve gerilimi boşaltmaya çalışın. Nefes alırken içinize çektiğiniz havayla birlikte huzurun tüm vücudunuzda dolaşmasına izin verin. Nefes alışverişlerinizin kolayca ritme girmesini sağlayın.

Yumuşakça odakladığınız gözlerinizle taşınıza bakın. Rengini, şeklini, eğer elinizdeyse ağırlığını fark edin. Ellerinize geçen titreşimlerini hissedin. Kendinizi taşın içinde geziniyor gibi hissedin, onun iç katmanlarını keşfedin Hazır olduğunuzda gözlerinizi kapatın. Taşın enerjileri üzerine sessizce düşünün ve size kendisini öğretmesine izin verin.

Meditasyonu tamamladıktan sonra gözlerinizi açıp taşı bir kenara bırakın. Ayak tabanlarınızı yere sağlam bir şekilde basın. Kendinizi topraklamak için bir Dumanlı Kuvars veya Boji taşı tutun.

 

Takip edilen ,,,,,,,