Doğal Taşların Temizliği

DOĞAL TAŞLARI TEMİZLEME

Kolay ufalanabilir veya birleşik olmayan taşlar akar suyun altına tutulabilir, deniz suyuna veya tuzlu suya batırılabilir. Eğer böyle yaparsanız tüm olumsuzlukların akıp gittiğinden ve taşın enerjisinin yenilendiğinden emin olun. Taşı birkaç saatliğine güneş veya ayışığına bırakmak da onun bataryalarını şarj etmesine yeterlidir, ancak taşın güneş ışığında solmayan türden olması gerekir ve ışıkları odaklayarak yangın çıkarmamasına da dikkat edilmelidir; güneş ışınlarının günün ilerleyen saatlerinde bir yay çizdiği unutulmamalıdır.

Ufalanabilir veya kümeleşmiş taşlar deniz suyunda ya da tuzlu suda bir gece bırakılabilir. Sudan çıkardıktan sonra her tuz zerresini nazikçe silmeye dikkat edin çünkü özellikle loş ortamlarda taşa zarar verebilir.

Bazı taşlar diğerlerini temizleyebilir. Bir Karnelyan taşını bir kese yuvarlak taşın içine koyarsanız başka bir yöntem kullanmanıza gerek kalmadan temizlenir. Saydam Kuvars kümesinin üzerine küçük bir taş koyabilir ve bir gece bırakabilirsiniz.

Taşları isleyebilir veya mum ışığından geçirebilirsiniz. Ayrıca taşlarınızı ışığın çevrelediği şekilde yerleştirebilirsiniz; bu, onların arınmasına ve enerjilerinin yenilenmesine yardımcı olacağı gibi görünümlerini de güzelleştirecektir.

Bir taşı arındırmanın en basit yolu, internetten bulabileceğiniz bu amaçla üretilmiş bir temizleyici kullanmaktır.

Bundan taşın üzerine sadece bir iki damla damlatmanız veya bir iki damla katılmış suyu spreyle püskürtmeniz yeterlidir; hafifçe püskürtüldüğünde ufalanabilir taşlara zarar vermez.

 

 

Takip edilen ,,,,,,,