Doğal Taşların Sağlığa Faydaları Saymakla Bitmiyor

Doğal taşlar yüzyıllardan beri ev dekorasyonu ve takılarımızda kullanılmaktadır. İnsanla ve insan vücuduyla tam temas sağlaması istenen doğal taşlarımızın sağlığımız ve ruhani durumumuz için saymakla bitmeyecek kadar çok faydası bulunmaktadır.

Her doğal taşın kendine özgü bir takım karakteristik etkileri bulunmaktadır. Bu etkiler önemli bilim insanları tarafından kabul edilmektedir. Doğal taşlar doğada yüzbinlerce yıl doğanın kendisine temas ederek oluşmaktadır. Aşınma, yağmur, volkanik püskürmeler gibi dünyanın doğal etkileri ile oluşmuş doğal taşların, aynı zamanda gezegenlerden de güç aldığı düşünülmektedir. Bunların hepsi bir arada düşünüldüğü zaman doğal taşların mucizevi etkileri yadırganamaz.

Doğal taşların sağlığa faydaları saymakla bitmiyor. Öncelikli bilinen ve ispatlanmış olan faydası ruhsal faydalardır. Doğal taşları aksesuar olarak taşımanın veya evde bulundurmanın büyük ruhsal faydaları bulunmaktadır. Stresi dengelemekte, olumlu düşünmekte, sinir patlamalarının veya dengesiz ruh hallerinin engellenmesinde büyük faydaları olduğu bilinmektedir.

Bazı bedensel hastalıklarda da doğal taş etkileri kullanılmaktadır. Örneğin akut astım veya bronşit hastaları bir çeşit doğal taş olan tuz lambalarını uyudukları ortamda bulundurdukları zaman astım ve bronşit krizleri olmadan rahat uyku uyumaktadırlar. Farklı etkilere sahip olan taşları üzerinde taşımak ise pek çok kronik hastalığın cerrahi veya ilaç tedavisi olmadan iyileşmesine yardımcı oluyor. Doğal taşlar en çok ruhsal hastalıkların ve dengesizliklerin, sinirlilik hallerinin ve odaklanma sorunlarının giderilmesinde kullanılmaktadır.

   

Takip edilen ,,,,,,,,,,,,,,