Doğal Taşların Özellikleri Nelerdir ?

Değerli taşlar herkese çekici gelir. Elmaslar, Yakutlar, Zümrütler ve Safirler dünyanın her yerinde değerlidir. Bunlar gerçekten değerli taşlardır ve kalpleri ele geçirirler. “Taş” kelimesi çoğu insanın aklına onların parlaklığım getirir. Akik, Lâl Taşı, Necef Taşı ve Lacivert Taşı gibi yarı değerli taşlar da eşit derecede beğenilir. Bu taşlar, binlerce yıldır süsleme dışında iktidar sembolü olarak da kullanılmaktadır. Ancak bu tür taşların değeri sadece güzelliklerinden ileri gelmez; her birinin kutsal bir anlamı da vardır. Antik kültürlerde şifa verici özellikleri de süs malzemesi olmaları kadar önemlidir.

Taşlar bugün de aynı özelliklere sahip olmakla birlikte hepsi değerli taşlar kadar göz alıcı değildir. Bunlar daha kendi hallerinde, görünüşte daha az çekici olsalar bile yine de çok güçlüdürler. Değerli taşlar doğal, işlenmemiş hallerindeyken kolaylıkla göz ardı edilmelerine rağmen özellikleri aynıdır. Örneğin işlem görmemiş bir safir, kesilmiş olanının çok küçük bir yüzdesi kadar değerli olsa da ışığıyla göz kamaştıran bir taş kadar etkilidir.

Pek çok kişi yıllardır bilinen Ametist, Bakır Taşı, Obsidiyen gibi taşlar aşinadır ancak artık mağazalarda Larimar, Petalit ve Fenasit gibi yeni taşla , da kendine yer bulmaya başlamıştır. Bunlar “yeniçağın taşlarıdır. Bunlar dünyanın ve üzerindeki her şeyin oluşumunu kolaylaştırıcı olarak tanımı Bu taşlar farkında lığı artıran ve başka boyutlarla iletişimi sağlayabilmek için yüksek çakraları açan olağanüstü bir titreşime sahiptir. Özelliklerinden faydalanabilmek için nasıl kullanılacaklarını bilmek hayati önem taşır.

Bulunduğunuz site taşlar dünyasında  yolunuzu bulabilmeniz için bölümlere ayrılmıştır. Bilmek isteyeceğiniz her şeyi içeren bu bölümler size taşlardan zevk almanın yanı sıra, onların iyileştirici ve dekoratif özellikleri, oluşumları ve bakımları hakkında bilgiler vermektedir. Başlangıçtaki Taşlar Dizini kendi bildiğiniz adıyla belli bir taşı bulabilmenize yardım ederken geniş kapsamlı bir şekilde bu taşların özelliklerini öğrenebilir ve böylece taşları tanıyabilirsiniz.

Taşlar çok çeşitli biçimlerde olabilir ve bunların çoğuna, oluklu veya bereket gibi, işlevlerini belirtecek adlar verilmiştir. Belli bir kesim şeklini tanımak veya belli bir taş türünün neye benzediğini öğrenmek istiyorsanız Taşların Biçimleri’ne göz atmanız yeterlidir. Bu bölümü, Beden ve Burçların Taşlardaki Karşılıkları, Taş Reçeteleri, Şifa Planları ve Aşk Ritüeli gibi bilgilerin verildiği blog sayfaları izlemektedir.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,