Doğal Taşların Faydaları

Doğal taşlar yüzyıllardır toprak altında biriken kayaçların aşınma ve sürtünmelerle farklı renk ve dokulara bürünmesi ile ortaya çıkmaktadır. Doğal taşların oluşumundaki en büyük etken lav püskürmeleridir. Bu püskürmelerden oluşan kayaçlar yüzlerce ve hatta binlerce yıl zorlu hava ve toprak şartlarından sonra aşınarak bugünkü şekillerini alırlar.

Her değerli taşın farklı bir toprak veya lav püskürmesinden oluşabileceği bilinmektedir. İnsan vücudunun doğaya ve toprağa yakınlığı göz önüne alındığı zaman bedensel ve ruhsal enerjiye olan katkıları da tartışılamaz. Kuvars kristalinin tedavi ve sihir alanlarında kullanıldığı bilinen bir gerçektir. Ametistin mısırda mühür olarak kullanıldığı ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda sarhoşluğu yok eden taş olarak bilinmektedir. Zihin açıcı olarak kullanılmaktadır. Bazı değerli taşların para ve şans çektiği ve bu alanlarda sevilerek kullanıldığı, gerçektende işe yaradığı bilinmektedir.

Doğal taşlar bulunduğu ortamdaki oksijeni temizler, canlılık ve enerji sağlar. Bileşimlerindeki hammaddeler doğadaki en saf halleri ile evlerimize aksesuar, boynumuza kolye, parmağımıza yüzük olarak geri döner. Aynı zamanda en çok tespihlerde kullanılmaktadır. Tespihlerin elllerle yoğun temas olduğu bariz olduğu için vücutla en çok temas edecek değerli taş tasarımı şüphesiz tespihlerdir.

Bir değerli taşı ihtiyacınız olan enerji akımı için seçebilirsiniz. Aynı zamanda her burcun kendine özel değerli taş kombinasyonu da bulunmaktadır. Değerli taşlar aynı zamanda kötü enerjileri de geri itmektedir.

Takip edilen ,,,,,,,,,,