Doğal Taşların Bakımı

Taşların çoğu kırılgan ve kolay ufalanabilirdir. Katmanlı veya kümelenmiş taşlar ayrılabilir. Selenit gibi taşlar suda eriyebilir. Cilalı yüzeyleri veya doğal uçları kolaylıkla çizilebilir veya zedelenebilir. Yuvarlak taşlar daha dayanıklıdır. İnce kumlar arasında sonsuz saatler boyunca dönmeleri onlara sert bir yüzey kazandırmıştır. Yuvarlak taşları bir kese içinde saklayabilirsiniz ancak diğer taşlar bunlardan ayrı tutulmalıdır.

Kullanmadığınız zamanlarda taşlarınızı ipek veya kadife örtülere sarın. Bu, çizilmeleri önler ve taşın yabancı yayılımları emmesine engel olur. Taşlan satın aldığınızda, taktıktan veya şifa amaçlı kullandıktan sonra temizlemelisiniz. Bir başkasından aldığınız takıları her zaman temizleyin çünkü onların olumsuz titreşimlerini taşıyor olabilir ve bunu size geçirebilir.

Birkaç taş hiçbir zaman temizlik gerektirmez. Sitrin, Kiyanit ve Azeztulit kendi kendilerini temizleyebilir. Saydam Kuvars ve Karnelyan diğer taşlan temizler; özellikle hassas ve ufalanabilir taşlar için kullanılır ancak kullanımdan sonra kendilerinin de temizlenmeleri gerekir.

 

 

Takip edilen ,,,,,,,