Doğal Taşlar Hangi Metallerle Kullanılır?

TAŞLAR HANGİ METALLERLE KULLANILIR?

Benim tercihim gümüştür. Çünkü gümüş, en iyi iletkendir ve taştaki mineralleri ve enerjiyi en iyi şekilde bedene iletir. Aynı zamanda çok iyi bir toksin (zararlı kimyasal, fazla tuz, zehirli mineral, hücre artıkları…) temizleyicisidir. Bazı kişilerde daha fazla kararması bu yüzdendir. Aynı zam anda zararlı bakterileri öldürmekte, temizlemekte yardımcıdır.İkinci olarak altın kullanılabilir. Ancak altın da erkeklerde hem haram, hem zararlıdır. Üstelik kadınlarda dahi gümüş kadar yararı bulunmamaktadır.Demir, bakır, alüminyum, çinko ve karışımı metallerin kullanılması ise bedene doğrudan zarar verir. Çünkü çoklukla oksitlenirler ve zehirleyici etki oluştururlar.

TAŞIN BEDENDE KULLANILACAĞI YER

Taş bir yüzükteyse, azami yararı, sağ elin yüzük parmağına (en küçük parmağın yanındaki parmak) takmakla sağlanabilir. Baş parmağın yanındaki işaret parmağına ve onun yanındaki ortaparmağa yüzük takılması ise İslam inancında sakıncalı bulunmuştur.Tiroid bezinin sağlıklı çalışması veya iyileşmesi için temel taşların gerdanlık
şeklinde kullanılması uygundur.Mide, bağırsak, pelvis bölgesi rahatsızlıklarında taşların göbek civarında kullanılması daha fazla yarar sağlayacaktır.Taşın sol elin içinde ovalanması, teşbih şeklinde kullanılması, hastalıklı veya ağrılı bölgeye sürülmesi de diğer yararlı kullanım şekilleridir.

Takip edilen ,,,,,,,