Doğal Taşın Bedene Teması Şart mıdır?

DOĞAL TAŞLAR NEREDE BULUNDURULMALI?

Kesilmiş, kırılmış, parçalanmış bir kaya parçası şeklindeki taşın, SALONDA veya OFİSTE kullanılmasının bir yararı bulunur. Özellikle olumsuz enerjinin veya radyasyonun  temizlenmesinde önemli görev yaparlar. Üzerlerine ulaşan güneş veya yapay ışıkları geriye aksettirirken,elektron sıçraması şeklinde minerallerini de çevreye yayarlar. O elektronlar bizim vücudumuzdan da geçer.Taşların bir parçasının cepte taşınmasının da yararı vardır.Ancak bir hastalığın tedavisi veya tedavisine yardımcı olması bakımından kullanılacak taşların, gereken yararı göstermesi için iki şarttan birinin gerçekleşmesi gerekmektedir:
(1) TAŞIN TENE TEMAS ETMESİ,
Zira taş tene temas ettiğinde ısınır. Isınan taşı oluşturan atomların (dolayısıyla elektronların) hareketi hızlanır ve elektronlar beden atomlarının içine kadar sıçrama yapar.
2) veya Gümüş çerçeve kullanıldığı için taş tene temas etmiyorsa TAŞIN TENE VE DIŞA GELEN TARAFLARININ AÇIK OLMASI.
Bu açıklık, güneş veya yapay kaynaklardan gelen ışığın (elektromanyetik dalganın) taştan geçerek, taşın mineralleriyle birlikte bedene ulaşmasını sağlayacaktır.Taşın bir yüzünün takı madeniyle kapatılması, enerji akışını büyük oranda engelleyen yalıtım durumu oluşturacak ve taşın beden için olan yararı azalacaktır.

Bir grupla sohbet ediyoruz. Konu taşların yararlarından açıldı ve bir kişi romatizmal ağrılarından bahsedince çantamdan bir parça AMETİST taşı çıkarıp verdim. Ağrıyan bölgelerine temas ettirirse ağrıların hafifleyeceğini söyledim. Herhalde ne yapması gerektiğini anlayamamış ki bir saat kadar sonra taşın ağrıları hafifleteceğini söylediniz ama hiçbir yararı olmadı” dedi. “Taş nerede?” diye sordum. “Çantamda” dedi.Konunun özeti kullandığımız taşlar tene ne kadar çok değerse o kadar  çok işe yarar ve daha çabuk etkili olur.

 

 

Takip edilen ,,,,,,,