Dioptaz Taşı Faydaları ve Özellikleri

DİYOPTAZ - Hasan KocabaşRENK Koyu mavi-yeşil ya da zümrüt yeşili
GÖRÜNÜM Parlak küçük kristaller, genellikle matris veya
kristalin olmayan bir kütle üzerinde
NADİRLİK Oldukça nadir ve pahalı
KAYNAK Iran, Rusya, Namibya, Kongo Demokratik
Cumhuriyeti, Kuzey Afrika, Şili, Peru

ÖZELLİKLER Diyoptaz kalp için güçlü bir iyileştiricidir ve yüksek kalp çakrasını açar. Harikulade mavi-yeşil rengi tüm çakraları daha yüksek bir işlevsel düzeye taşır ve ruhsal uyumu kolaylaştırarak üst bilinç düzeylerine erişimi sağlar. İnsanın enerji alanında önemli etkileri vardır.

Psikolojik olarak içinde bulunulan anda yaşamayı teşvik eder ve çelişkili biçimde geçmiş hayata dair anıları harekete geçirir. Yaşama karşı olumlu bir bakışı destekler ve kişinin öz kaynaklarıyla uyum içine girmesini sağlar. Yaşamın tüm alanlarında olumsuzu olumluya çevirmek için çalışarak eksikliklerin üstesinden gelir, kapasitenin tamamını kullanmayı mümkün kılar. Ne yapacağınızı bilmediğiniz zamanlarda özellikle yardımcıdır, size yol gösterir.

Zihinsel olarak güçlü bir metal temizleyici ve toksinlerde Başkalarım kontrol etme gereksinimini yok eder. Duygusal iyileşmeyle, özellikle de içinizdeki çocukla köprü görevi görür.Yeşil ışınları kalbin derinliklerine ulaşarak eski yaralar, ve unutulmuş acıları emer. Üzüntü, ihanet ve acıyı yok eder; ıstırapları ve terk edilme acısını dindirmekte çok etkilidir.

Diyoptaz bir ilişkideki acılarla zorlukların son tahlilde içte bir beni k ayrılmasının yansıması olduğunu öğretir. Bu bağ, onarıp tüm düzeyler deki sevgiyi çekerek sevgi açlığı çeken duygusal kara deliği iyileştirir Bu taş aşkın nasıl olması gerektiğiyle ilgili algıları temizleyerek aşka yeni bir titreşim getirir.

Ruhsal olarak üçüncü gözün üzerine yerleştirildiğinde ruhsal uyum ve psişik vizyonu harekete geçirir. İç zenginliklerin farkına varılmasın, sağlar.

İYİLEŞTİRME Hücresel rahatsızlıkları düzenler, T hücrelerini ve timüsü harekete geçirir, meniere hastalığını iyileştirir, yüksek kan basıncını azaltır, ağrıları ve migreni keser. Yorgunluğu azaltır, şokların üstesinden gelir. Toksinlerden arındırır, mide bulantısını azaltır, karaciğeri yeniler. Bağımlılıkların ve stresin üstesinden gelmede özellikle etkilidir. Baş ağrıları ve diğer ağrılar için iksir olarak kullanın.
KONUM Yüksek kalp çakrasının üzerine. Değerli taş cevheri olarak mükemmeldir.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,,