Dağ Kristali Taşı Faydaları

Kristal Kuvarsın şeffaf (saydam) ve belirli bir özelliği olmayan türüdür.Camsı parlaklık taşır, renksiz ya da değişik
renklerin karışımı görünümündedir.Ayırıcı özelliği, farklı renk kombinezonunun,ışıltıların parıldaması nedeniyle sallantılı, oynak, dalgalanan bir görüntü oluşturmasıdır.Bu görüntünün oluşmasının nedeni, taşın içinde boşlukların bulunması ve bu boşluklarda karbon dioksit veya su bulunmasıdır.Kristal Kuvarstan (ClearCrystal) bu görüntüsüyle ayrılır. Kristal Kuvars temiz cam görünümündedir. Süt (Milky) Kuvars ise şeffaf değildir, beyazdır.

Diğer adlan: Oynak Kristal, Kaya Kristali, Necef, Kuvars Kristali
Bünyesindeki başlıca mineraller: SİLİSYUM, OKSİJEN (SiOJ + (Eser miktarda) Karbon, Klor, Potasyum, Sodyum, Kükürt, SU
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: KUVARS
Kristal sistemi: HEKZAGONAL (TRİGONAL – TRAPEZOHEDRAL)
Sertlik derecesi: 7
Özgül ağırlığı: 2,65
Çizgi rengi: RENKSİZ, BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI
Işığı geçirgenlik: SAYDAM
Kırılma şekli: KONKOİDAL
Sembolü olduğu husus: KÂİNATIN SONSUZ GÜCÜ, GİZLİ GÜÇ
Özdeşleştiği ay: MART, NİSAN
Özdeşleştiği sayı: 6
Özdeşleştiği hayvan: KARTAL
Özdeşleştiği unsur: ATEŞ, SU
Özdeşleştiği çakra: TEPE (TAÇ) + TÜMÜ
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Türkiye, ABD, Brezilya, Madagaskar, Rusya
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak İKİZLER, ASLAN, BALIK,
KOÇ, YENGEÇ, OĞLAK burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Fiziksel, ruhsal, duygusal ve zihinsel olarak genel sağlık için temel taşlardandır. Bunları birbiriyle dengeli hale getirir.Vücudu negatif enerjiden temizler, vücuttaki olumsuzlukları kaldırır, hayatı ve olayları berraklıkla kavramayı sağlar.Enerji tayflarının tümünü aktif hale getirerek bilincin tüm düzeylerini yükseltir.Kesim ve işleniş şekli ne olursa olsun, ruhsal ve bedensel sağlık açısından,taşlar arasında en yararlı olanı sayılmış, “her derde deva” kabul edilmiştir. Bu yarar, bir parçanın evde bulundurulması, takı olarak üstte taşınması veya vücuda masaj yapılmasıyla sağlanabilir.

Zorluklar karşısında dayanma gücü ve yaşama sevinci verir.Düşünce formlarını aktif hale getirir. Kıvrak bir zekâ oluşturur, problemlerimizi çözmemize yardımcı olur. Bir meseleye odaklanmayı sağlar.Lenf sistemini düzenler, düzenli çalışmasını sağlar, hastalanmışsa iyileşmesine yardım eder.Kan dolaşım sistemini sağlıklı tutar, hastalanırsa iyileştirilmesine yardım eder kalp hastalıkları için yararlıdır. Kan üretimine yardım eder, niteliğini yükseltir.
Sevgi ve şefkat duygusunu güçlendirir.

Gözler için şifadır. Görüşü keskinleştirir. Göz hastalıklarını iyileştirmeye yardım eder.Beden dokularını enerjisiyle yeniler. Dokulardaki yara izlerini iyileştirir.Sindirim sistemini sağlıklı tutar, hastalıklarını iyileştirmeye yardım eder. Bağırsak problemlerinin giderilmesine yardım eder. Mide ekşimesini ve bu nedenle göğüste oluşan ağrılı yanmayı (Reflü) giderebilir.

Böbrek ve mesane hastalıklarını önlemeye, hastalanmışsa iyileştirmeye yardım eder.İskelet sistemini düzenler, düzenli çalışmasını sağlar, hastalanmışsa iyileştirir.Kemik kırıklarını, çatlaklarını, hasarlarını onarır. Kemik erimesine karşı etkilidir.Depresyonun etkilerini hafifletir. Yürek yangılarına iyi gelir. OKB tedavisine
yardım eder, endişe ve korkuları giderir. Zorluklar karşısında dayanma gücü ve yaşama sevinci verir.

Tiroid bezini sağlıklı tutar, hastalanırsa iyileşmesine yardım eder. Guatr tedavisi için yararlıdır.Bağışıklık sistemini güçlendirir.Bezeleri ve urları eritmekte yararlıdır.Ölümcül toksinlerin (zehirli maddelerin) vücuttan atılması için yardımcıdır.Epifiz bezini sağlıklılaştırır, uyarır, hareketlendirir. Hipofız bezini fonksiyonel hale getirir.Radyasyonun etkilerinden korur, bedeni radyasyondan temizler.Artrit tedavisinde etkilidir.Fazla kilolu veya aşırı zayıf bedenlerin ideal kiloya gelmesine yardım eder.Kronik yorgunluğu ortadan kaldırmakta etkilidir.

Takip edilen ,,,,,,,