Çistolit Taşı Özellikleri

Çistolit | Cokiiya.comSiyah pembe kırmızımsı kahverengi yeşilimsi, gri renklerdedir.Az bulunan taşlardandır. Çistolit, sütun halindeki taşı dört parçaya bölecek şekilde çapraz bant halinde çizgilidir.Kırılıp parçalanması ince ve uzun tahta  kıymığı şeklindedir. Lifler halinde kırılır.Kalsiyumca zengin Margarit taşı, Çistolit bünyesinde çapraz bant oluşturur.

Diğer adları: Çiyastolit
Bünyesindeki başlıca mineraller: ALÜMİNYUM, OKSİJEN, SİLİSYUM (Al,Si05) +
’er miktarda) Karbon, Kalsiyum
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: ANDALUSİT
Kristal sistemi: ORTOROMBİK
Sertlik derecesi: 6,5 – 7,5
Özgül ağırlığı: 3,13-3,17
Çizgi rengi: RENKSİZ, BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARIŞAYDAM
Kırılma şekli: UNEVEN
Karıştırılabileceği taşlar: –
Sembolü olduğu husus: KEM GÖZDEN KORUNMA
Özdeşleştiği ay: –
Özdeşleştiği hayvan: –
Özdeşleştiği çakra: KÖK (KUYRUKSOKUMU) + TÜMÜ
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: İspanya, İtalya, ABD, Brezilya, Çin, Avustralya, Surinam,Güney Afrika
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak BAŞAK, TERAZİ ve OĞLAK burcu
insanlarının kullanması daha yararlıdır.

YARARLARI

Toprağın enerjisini taşır ve aktarır. Bilinçli davranmak, olumsuz enerjiyi veya duyguları dağıtmak için yararlıdır.
Ölümcül durumlarda korkuyu azaltır. Hastalık sürecinde, maneviyatı korumaya yardım eder. Akıl ve algılama gücünü geliştirir, zihni (belleği) berraklaştırır, problemleri çözme yeteneği verir. Hafızayı güçlendirir, geçmişi hatırlamaya yardım eder.Odaklanma, bir konuda yoğunlaşma için yararlıdır.Kan basıncım dengeler, dolayısıyla ritim bozukluğuna yararlıdır. Kan ve toplardamar hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Kan dolaşım sistemini sağlıklı tutar.

Göz hastalıklarının tedavisine yardım eder.Kaslar ve sinirler üzerindeki iyileştirme etkisi çok fazladır. Kas spazmlarını hafifletir.Koruyucu bir titreşimi vardır. Eski çağlarda beddua ve lanetten korunmak için kullanılmıştır.
Emzirme zamanlarında anne sütünün (laktasyon) artırılması ve değerli halegetirilmesi için kullanılır.Kemikleri sağlıklı tutar.Ölçülü ve dengeli olmayı teşvik eder. Bağımsız ve olgun kişilik sahibi olmaya yardım eder.Psikolojik yönden mükemmel topraklama sağlar. Aşırı duygulanmaları önler.Altüst olunan zamanlarda veya değişikliklerde korunm a ve denge sağlar.Korku ve dehşeti, endişe ve kuşkuyu, gerçekliğe dayanmayan suçluluk duygusunu, stresi hafifletir. Depresyonu azaltır. Yalnızlık duygusunu azaltır. Anksiyete için yararlıdır.

İltihaplanmayı önler, iltihapların temizlenmesine yardım eder. Yüksek ateşidüşürür. Humma gibi sebebi anlaşılamayan yüksek ateş için kullanılır.Bağışıklık sistemini uyumlu ve dengeli hale getirir. Bağışıklık sistemi faaliyetini dengeler.Bedenin oksijen eksiklisini pidprirBedenin su tutma eksikliğini giderir.Ödemi azaltır.
İllüzyonun (göz yanılsamasının) ortadan kaldırılmasına yardım eder.Artrit ağrılarını hafifletir. Eklem iltihabını giderir.

Gut ağrılarım giderir. Gut hastalığının tedavisine yardım eder.Sinir veya nöronların zedelenmesi ile oluşan, kas fonksiyonu veya duyu kaybı (felç, paralizi) tedavisine yardım eder. Kas erimesi, bağ doku eksikliği veya eklem deformasyonu tedavisinde yararlıdır.Bela getiren kötü gözden (hasede bakan gözden) korunmak için kullanılmıştır.
Hasarlı DNA kromozomlarını onarmaya yardım eder.Bedenin iyot eksikliğinin giderilmesinde yararlıdır.

Takip edilen ,,,,,,,,,