Çeroit Taşı Faydaları

Çeroit Taşı Özellikleri ve FaydalarıMorun çeşitli tonlarında, lavanta, lila, eflatun, mor, indigo renklerindedir.Yeşilin değişik tonlarında da bulunabilir.
Bünyesindeki beyazımsı parçacıkları Kuvars, yeşilimsi parçacıkları ise Manganez oluşturur.Bazılarında siyahımsı veya kahverengimsi dumanlı girdap yahut hızla akan su görüntüsü bulunur. İlk bakışta sentetik (yapay) gibi yahut gerçek dışı / doğaya aykırı bir yapı olarak görünebilir, oysa gerçek görüntüsü böyledir.

Diğer adları: –
Bünyesindeki başlıca mineraller: POTASYUM, KALSİYUM, FLORİN, HİDROJEN,
SODYUM, OKSİJEN, SİLİSYUM, SU (K(Ca, Na)2Si4O10(OH, F)-H20 ) + (Eser miktarda)
Demir, Manganez, Alüminyum, Baryum, Stronsiyum
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlt olduğu taş grubu: –
Kristal sistemi: MONOKLİNİK
Sertlik derecesi: 3
Özgül ağırlığı: 5 – 6
Çizgi rengi: –
Parlaklığı: CAMSI, İNCİMSİ
Işığı geçirgenlik: OPAK, YARISAYDAM
Kırılma şekli: KONKOİDAL
Karıştırılabileceği taşlar: SUGULİT, LEPİDOLİT
Sembolü olduğu husus: ŞİFA, GÜÇ, YETENEK, SEVGİ VE AŞK, RUHSALLIK
Özdeşleştiği ay: –
Özdeşleştiği hayvan: –
Özdeşleştiği çakra: TAÇ (TEPE), ÜÇÜNCÜ GÖZ (ALIN), SOLAR PLEKSUS
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Rusya (Sibirya)
İlişkili burçlar Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOÇ, AKREP ve YAY burcu
insanlarının kullanması daha yararlıdır.

YARARLARI

Vücuttaki negatif enerjiyi olumluya dönüştürür, uzaklaştırır veya yok eder.Fiziksel enerjiyi yükseltir.
Aşırı soğuk ve sıcağa, yağmur ve rüzgâra karşı bedene dayanıklılık verir.Sinirleri düzenler, yatıştırır; sakinlik verir. Öfkeyi yatıştırır. İyi bir topraklama taşıdır.Aklı ve hafızayı programlar, güçlendirir. Fiziksel, psikolojik, ruhsal ve zihinsel temizleyicidir. Yaşanılan ana odaklanmayı sağlar.Kan basıncını düzenler. Nabız atışını dengeler. Kalp hastalıklarına karşı yararlıdır.

Evliler arasında uyum oluşturur. Birlikteliklere romantik aşkı katar.Uykusuzluğa ve kâbuslara karşı faydalıdır, dinlendirici uyku sağlar, bunun için yatarken yastığın altına konulması daha olumlu sonuç verir. Gece yarısından önceki derin güzellik uykusuna dalmaya ve güzel / net rüyalar görmeye, görülen fetvaları hatırlamaya yardım eder.
Uyurgezerlik hastalığının ve uykuda konuşma probleminin giderilmesinde yararlıdır.Göz hastalıklarının tedavisine yardım eder.Krampları giderir. Ağrıları hafifletir.

Sindirim sistemi hastalıkları için yararlıdır. Mide rahatsızlıklarında ve hazımsızlıkta yararlıdır.Bir işe başlamak veya bitirmek için azim,kararlılık ve cesaret verir.Daha iyiye doğru ,duygusal ve zihinsel değişim ve dönüşüme yardım eder.İskelet sistemi hastalıkları için yararlıdır.Korkulardan kurtulmaya yardım eder.Ametist ile kullanılması daha iyi sonuç verir

İrade dışında, içsel bir güç tarafından bir işin yapılmasına zorlanma halini ve zihni meşgul ve kişiyi tedirgin eden takıntıları (OKB) ortadan kaldırmakla tanınır. Psişik saldırılardan korur.Anksiyete için yararlıdır. Ametistle birlikte kullanılırsa, içimizdeki korku,dehşet, kuruntu, endişe duygularını tahliye eder.Hiperaktivite Otizm tedavisine yardım eder.Memnuniyet, huzur, barış, sabır, bağışlama ve iyiye dönüştürme enerjisi yayar.

Bağışıklık sitemini güçlendirir.Karaciğer ve pankreas hastalıklarına karşı yararlıdır. Karaciğeri, zararlı parçacıklardan ve alkolden temizler.Morötesi ışınlara ve X ışınlarına karşı koruyucudur.İşitme bozukluklarına karşı yararlıdır.

Takip edilen ,,,,,,,,